چراغ سبز پایتخت به اتوبوس‌های نو

تهران- ایرنا- معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به انعقاد قرارداد بین شرکت ایران‌خودرو و شهرداری تهران اعلام کرد: ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس طی پنج ماه آینده به ناوگان عمومی پایتخت تحویل داده می‌شود.

«سیدمناف هاشمی» روز شنبه در حاشیه مراسم امضای قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تهران به بیش از سه هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد، بیان کرد: عزم دولت و شهرداری تهران بر مبنای خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان استوار است و در همین راستا تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰۰ دستگاه مینی‌بوس در دستور کار قرار دارد.  

وی افزود: امروز قرارداد ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس به ارزش ۳۸۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومانامضا شد و این تعداد طی پنج ماه آینده به ناوگان شهری افزوده می‌شود. 

معاون شهردار تهران بیان کرد: ۱۰۰ دستگاه از این تعداد اتوبوس دارای موتور دیزل با استاندارد یورو ۴ و مجهز به فیلتر دود است و ۲۰ دستگاه دیگر گازسوز با استاندارد یورو ۶ خواهد بود.

وی تصریح کرد: برابر این قرارداد ماه اول ۲۲ دستگاه، ماه دوم ۴۸ دستگاه، ماه سوم و چهارم ۷۰ دستگاه و در ماه آخر ۴۰ دستگاه به شهرداری تهران تحویل داده می‌شود.

به گفته معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اعتبار خرید این اتوبوس‌ها از منابع داخلی شهرداری و اوراق مشارکت سال گذشته تامین می‌شود.

«هاشمی» اظهارداشت: سه شرکت بخش خصوصی داخلی برای تولید اتوبوس‌ اعلام آمادگی کرده‌اند که شهرداری در حال مذاکره با آن‌هاست.

وی در ادامه به تفاهم‌نامه تامین ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس نیز اشاره و درباره جزئیات تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، بیان کرد: این تعداد شامل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی، ۲۰۰ دستگاه اتوبوس پایه گازسوز و ۲۰۰ دستگاه پایه دیزل است؛ ضمن اینکه تامین ۲۳۰ دستگاه  شامل ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۱۰ دستگاه مینی‌بوس از ۸۰۰ دستگاه اتوبوس مذکور نهایی شده است.

به گزارش ایرنا قرارداد تولید و تحویل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با هدف تجهیز ناوگان حمل‌ونقل عمومی بین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و شهردار تهران امضا شد. ‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =