شهردار منطقه یک: مجوز گودبرداری ملک نهاد ریاست‌جمهوری ۶ سال پیش صادر شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه یک تهران گفت:‌ مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری در جماران حدود ۶ سال پیش صادر و در نهایت یک گود ۱۴ متری در محوطه آن حفاری شد.

«سید حمید موسوی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: گود ۱۴ متری بعد از مدتی به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه، در زمره گودهای پرخطر قرار گرفت؛ بر همین اساس نهاد ریاست‌جمهوری اواخر سال گذشته نسبت به تکمیل ساخت‌وساز و درخواست اخذ پروانه اقدام کرد.
وی با بیان اینکه کاربری ملک، مسکونی و بر اساس ضوابط طرح تفصیلی دارای تراکم ۳۰۰ درصد است،‌ اضافه کرد: این ملک برخلاف برخی اخبار منتشره باغ نیست و مصوبه کمیسیون ماده هفت مبنی بر باغ نبودن را از سال ۱۳۹۳ داراست.
موسوی تاکید کرد:‌ طرح ارائه شده به صورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است و همچنین براساس پهنه ملک، می‌توانستند ۷۰ درصد سطح اشغال داشته باشند اما حدود۶۰ درصد ساخت‌وساز داشتند که کمتر از ضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است.
وی با تاکید بر اینکه ملک شخصی نیست و به نهاد ریاست‌جمهوری تعلق دارد، بیان کرد: در حال حاضر نیز سازنده بنیاد مسکن است اما متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک شخصی رئیس‌جمهوری منتشر شده است که صحت ندارد.
به گزارش ایرنا روابط‌عمومی نهاد ریاست‌جمهوری نیز امروز، شنبه با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که ملک مذکور از جمله املاک قدیمی و متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری است و به هیچ وجه مالکیت شخصی ندارد.
کاربری ملک اداری است و انتشار خبر ساخت منزل مسکونی برای رئیس‌جمهوری در عین کذب بودن یک شیطنت آشکار و کاملاً با اغراض مشخص است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =