دانشگاه‌های اصفهان از ۱۵ شهریور فعالیت خود را آغاز می‌کنند

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: قرار شد کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌های این استان از ۱۵ شهریور فعالیت آموزشی خود را آغاز کنند که تاکید رییس جمهوری بر همین راهبرد است.

عباس رضایی روز شنبه در حاشیه برگزاری ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری افزود: همچنین دانشجویان غیر بومی استان‌ها به صورت مهمان و استفاده از فضای مجازی و حقیقی در کلاس‌ها حاضر شوند.

استاندار اصفهان بیان کرد: مبنای رسمی برای فعالیت آموزش و پرورش از ۱۵ شهریور است اما اختیار تطبیق به این وزارتخانه داده شد تا از ابتدای شهریور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت گروه بندی فعالیت را آغاز کنند.

وی گفت: در نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت سلامت و ابعاد مختلف جسمی، روحی، روانی و اقتصادی مطرح شد.

وی تصریح کرد: رییس جمهوری در این جلسه ضرورت ایفای نقش کلیه افرادی که می‌توانند در سلامت روحی و روانی مردم نقش ایفا کنند مانند رسانه و هنرمندان یادآور شد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: همچنین ضرورت نگاه ویژه و هماهنگ توسط اصحاب رسانه، هنرمندان و شاعران مورد تاکید رییس جمهوری قرار گرفت.

وی به تاکید رییس جمهور بر صادقانه سخن گفتن با مردم اشاره و اظهارداشت: باید مردم آمادگی لازم را در مواجهه بیشتر با کرونا داشته باشند و مسوولان برنامه ریزی را در راس اولویت‌های خود قرار دهند.

رضایی با اشاره مصوبات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: قرار شد وضعیت سفید، زرد و قرمز در هر شهرستان مشخص شود همچنین مسوولان استان برنامه‌های هر شهرستان را پیش بینی کنند تا اقدامات با نظارت وزارت کشور برگزار گردد.

وی با اشاره به وضعیت زندان‌ها در زمان کرونا خاطرنشان کرد: هماهنگی و همدلی خوبی بین قوا وجود دارد و امروز قرار شد پروتکل‌های بهداشتی برای زندان‌ها توسط وزارت بهداشت تهیه و بر زندان‌ها نظارت داشته باشد.

استاندار اصفهان بر ضرورت استفاده از ماسک در هفته‌های آینده به ویژه در فضاهای بسته و مترو، تاکسی و اتوبوس تاکید کرد و گفت: مقرر شد بر الزام استفاده از ماسک رسیدگی شود و ماسک به مقدار لازم در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

به گفته وی یکی از امر به معروف‌ها در جوامع امروزی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

رضایی از مردم فهیم استان خواست استفاده از ماسک را جدی بگیرند، در اصفهان که پایتخت فرهنگ جهان اسلام است نباید به مردم فهیم آن استفاده از ماسک را گوشزد کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در کشور زیرساخت‌های خوبی در ابعاد مختلف بهداشت و درمان و فضای مجازی به وجود آمده که امروزه ضرورت استفاده از آن احساس می‌شود.

استاندار اصفهان خطاب به مدیران استفاده از دولت الکترونیک را تاکید کرد و افزود: بازگشایی هر مکانی منوط به اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی است.

۱۲۳ روز از شروع بیماری کووید ۱۹ در ایران می‌گذرد.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱۵ مورد ابتلای جدید به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند همچنین ۱۲۰ نفر جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =