رسانه‌ها مردم را برای خودمراقبتی در برابر کرونا ترغیب کنند

گناوه - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دیلم استان بوشهر گفت: رسانه‌های این شهرستان برای افزایش حساسیت و آگاهی مردم به خودمراقبتی در برابر ویروس کرونا که در منطقه شیوع بالا پیدا کرده‌است، ترغیب کنند.

زهره محنایی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت و شهرستان دیلم، شیوع بیماری کرونا به وضعیت قرمز رسیده و این امر نگرانی‌هایی به همراه داشته‌است که در این زمینه باید رسانه‌ها متولیان امر را همراهی و به جامعه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی لازم کنند.

وی ادامه داد: حساسیت مردم شهرستان به کرونا در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته در حالی که این بیماری از بین نرفته و مبتلایان به آن در منطقه  رو به افزایش است.

محنایی با اشاره به وظیفه خطیر اصحاب رسانه در تنویر افکارعمومی گفت: رسانه‌های شهرستان اطلاع رسانی و هشدارهای کافی به مردم در زمینه خطر کرونا دهند و بر استفاده از ماسک تاکید وافری کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت افزود:  شبکه بهداشت و درمان شهرستان  اطلاعات لازم درباره مناطق پرخطر، رفتارهای مراقبتی و شکل جدید بیماری را در اختیار رسانه‌های شهرستان قرار دهند تا به مردم اطلاع رسانی کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم بیان کرد: نقش روابط عمومی‌های ادارات  بویژه بخش‌های خدمات رسان در گسترش آموزش‌های عمومی و ترغیب و تشویق کارکنان و مردم برای جدی گرفتن شیوع کرونا و مراقبت از خود بسیار مهم است و باید در اولویت کاری انها قرار گیرد.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر از نقاط با وضعیت قرمز در کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =