همه ظرفیت‌ها برای افشای حقوق بشر آمریکایی استفاده شود

قم - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: باید تمام ظرفیت‌های موجود از جمله تریبون‌های نمازجمعه، قلم‌ها و فضای مجازی برای تبیین جنایت‌های آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.

نصرت الله لطفی روز شنبه در نشست هماهنگی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سالن شهدای رسانه صدا و سیمای مرکز قم برگزاری آیین گرامیداشت شهیدان واقعه هفتم تیر که در گلزار شهدای شیخان مدفون هستند، را با رعایت مسائل بهداشتی ضروری دانست و اظهار داشت: باید ظرفیت های مختلف استان و همچنین تجمع هایی که امکان پذیر است، نیز به کار گرفته شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، پرونده آمریکا را سیاه و قطور توصیف کرد و یادآور شد: اقدام های ضد بشری آمریکا صرفا به دوران پس از پیروزی انقلاب محدود نمی شود، بلکه از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و هر آنچه پس از آن اتفاق افتاده را نیز در بر می گیرد.

وی جنایت های آمریکا در عراق، سوریه، یمن، میانمار و افغانستان را مورد توجه قرار داد، و افزود: پرونده کثیف و ضد حقوق بشری آمریکا در داخل این کشور و کشورهای پیرامونی آن نیز قابل پیگیری و بررسی است.

لطفی اذعان داشت: تاکنون در شناخت و شناساندن آمریکا دچار ضعف هایی بودیم و در این هفته باید آن را جبران کنیم و به عنوان یک میثاق هر آنچه در ظرفیت های‌ کاری ما است، را در این هفته قرار دهیم.

لطفی همچنین، جمله "آمریکا مظهر کشتار، نژاد پرستی، استثمار جهانی منفورترین دولت ناقض حقوق بشر" را شعار هفته حقوق بشر آمریکایی امسال دانست و گفت: کشتار آمریکا به صورت فراگیر در کشورهای مختلف انجام می شود، و نژاد پرستی نیز در خود آمریکا و فراتر از آن وجود دارد.

وی ادامه داد: استثمار جهانی آمریکا نیز مصادیق بسیار زیادی دارد و برای همین تحت عنوان منفورترین دولت ناقض حقوق بشر شناخته می شود.

۶ تا ۱۲ تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

کارنامه سیاه مفصلی از اقدامات وحشیانه آمریکا تهیه شود

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قم نیز در این جلسه اظهار داشت: باید به طور مفصل کارنامه سیاه دولت آمریکا تهیه و به زبان های مختلف ترجمه و در سطح جهانی انتشار پیدا کند.

امیر عباس بقایی گفت: اگر اقدام های ددمنشانه دولت آمریکا در راستای نقض حقوق بشر تدوین شود، شاید از ده ها جلد تجاوز کند و این در دنیا ماندگار خواهد شد، کاری که تاکنون به صورت جامع و کامل انجام نشده است.

بقایی ادامه داد: در آمریکا افرادی مانند پلیسی که به تازگی مرتکب قتل یک سیاه پوست شد باید تحت تعقیب قضایی نظام اسلامی قرار بگیرند، به گونه ای که نتوانند از ایران برای ترانزیت به کشورهای دیگر استفاده کنند و همواره این نگرانی که ایران جای خطرناکی برای آنها است را داشته باشند. 

وی افزود: در بیماری کرونا در کشور آمریکا به افراد مُسن هیچ توجهی نکردند و آنها را رها کردند و این موضوع باید در همه کشورهای دنیا مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در گذشته شعار مرگ بر آمریکا بر در و دیوار شهر نقش بسته بود، ولی امروز این شعار در فضای عمومی شهر کمتر به چشم می خورد، از این رو برای گسترش این شعار نویسی توجه ویژه ای داشته باشیم.

برنامه های بنیاد شهید قم برای هفته حقوق بشر آمریکایی به صورت مجازی برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران قم نیز در این جلسه گفت: با توجه به شیوع کرونا برنامه های مختلفی را با موضوع حقوق بشر آمریکایی و گرامیداشت شهدای حادثه هفتم تیر جهت ارائه از طریق فضای مجازی پیش بینی کردیم.

جبار شیخ زاده افزود: علاوه بر برنامه های مجازی، چاپ وصیت نامه های شهدا و همچنین سر برگ اداری نیز جهت توزیع در جامعه با هدف زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: همه دستگاه های استان باید بنیاد شهید را در این حرکت فرهنگی کمک کنند.

هفت اثر با موضوع حقوق بشر آمریکایی در پیام رسان شاد بارگذاری می شود

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه گفت: این آثار با هدف آشنایی دانش آموزان با جنایت های آمریکا تهیه شده و همزمان با آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در شاد یا شبکه آموزشی دانش آموزشی بارگذاری و در دسترس قرار خواهد گرفت.

ناصر حمزه ای با اشاره به اینکه هم اکنون سه کانال در شاد راه اندازی شده و ۴۰۰ هزار دانش آموز کشور عضو آن هستند، گفت: به طور حتم این تعداد محتوای تولید شده کافی نیست و باید انبوهی از اطلاعات در مورد افشای حقوق بشر آمریکایی تولید و عرضه شود تا تاثیر زیادی داشته باشد.

معاون آموزش و پرورش قم بیان کرد: نهادهای فرهنگی مانند دفتر تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران و صدا و سیما اگر در این زمینه در قالب موشن گرافی، اسلاید و پوستر آثاری دارند برای قرار دادن در شبکه شاد در اختیار آموزش و پرورش بگذارند.

حمزه ای تاکید کرد: تولید آثار فاخر در زمینه مبارزه با استکبار جهانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نیازمند مشارکت و مساعدت همه دستگاه ها است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =