مشکل آب روستای چم امام حسن (ع) قصرشیرین به علت شکستگی خط لوله است

قصرشیرین- ایرنا- مشکل افت فشار و قطعی آب شرب اهالی روستای چم امام حسن (ع) قصرشیرین به دلیل شکستگی لوله خط انتقال آب مسیر حوزه گیلانغرب به این شهرستان است.

روستای امام حسن از توابع بخش مرکزی قصرشیرین، جزء روستاهای حوزه استحفاظی گیلانغرب در بحث تامین آب شرب است که آب آن از گورسفید تامین می شود و به دلیل فرسودگی و شکستگی شبکه خط انتقال و گاه مصرف بی رویه آب شرب روستاهای بالادستی، اهالی این روستا در فصل تابستان دچار قطعی های مکرر می شوند.

به گفته مسوولان، در صورت مصرف بهینه و مدیریت مصرف و جلوگیری از مصارف غیرشرب توسط روستاهای پایین دست، اهالی روستای چم امام حسن می‌توانند از آب مورد نیاز برای مصارف خود در فصل گرما برخوردار شوند.

شکستگی خط انتقال آب شرب روستای چم امام حسن ترمیم شد

فرماندار قصرشیرین روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه شبکه انتقال آب روستای امام حسن فرسوده است و آب آن از طریق شهرستان گیلانغرب تامین می شود که شکستگی دلیل قطعی آب شرب این روستا است.
مرادعلی تاتار افزود: با پای کار بودن اکیپ اداره آب و فاضلاب شهرستان قصرشیرین قطعی آب این روستا برطرف شد.

مشکل آب روستای چم امام حسن مربوط به حوزه گیلانغرب است 

رییس اداره آب و فاضلاب قصرشیرین نیز گفت: آب روستای چم امام حسن مربوط به حوزه قصرشیرین نیست و با توجه به اینکه در انتهای خط انتقال آب شرب شهرستان گیلانغرب قرار دارد با مشکل افت فشار و یا قطعی مواجه می شود.

حشمت الله احمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اطلاع از شکستگی نسبت به ترمیم آن که مربوط به حوزه گیلانغرب بود اقدام کردیم و هم اکنون آب این روستا وصل است.

وی اظهار داشت: حدود ۱۵ تا ۲۰ خانوار مشکل آب دارند که  افت فشار ناشی از رسوب لوله های انتقال است ولی هم اکنون آب روستا وصل است.

وی گفت: تامین آب شرب روستاهای کرکهرک و چم امام حسن (ع) از سمت قصرشیرین منوط به تامین اعتبار است که اگر این اعتبار تامین شود می توانیم شاهد احداث شبکه انتقال برای آبرسانی از سمت قصرشیرین به این روستاها شاهد باشیم.
رییس آب و فاضلاب قصرشیرین گفت: در صورتی که مردم روستاها رعایت کنند و مدیریت مصرف را داشته باشند و از مصرف آب برای سبزی و صیفی و غیره اجتناب کنند آب به اندازه کافی وجود دارد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد و دارای ۲ بخش مرکزی و سومار است که بخش مرکزی این شهرستان دارای ۲۸ روستای خالی از سکنه و ۲۵ روستای دارای سکنه می باشد.
شهرستان قصرشیرین در مجموع یک هزار و ۴۰۰مشترک آب و فاضلاب روستایی دارد که ۵۷ مشترک آن ساکن روستای امام حسن هستند.

سرخط اخبار استان‌ها