۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83827132
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۳۰درصدی مصرف، علت افت فشار آب در اهواز ‌است

اهواز – ایرنا- مدیر شبکه آب شرکت آبفای اهواز گفت: افت و قطعی فشار آب در این شهر در هفته گذشته به دلیل افزایش ۳۰درصدی مصرف مشترکان آب بوده‌است.

افشین حاتمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تعطیلی هفته گذشته و بالا رفتن دمای هوا سبب افزایش مصرف آب شرب بین مشترکان شرکت آبفای اهواز شده است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت آب در ۲ روز گذشته ادامه داد: درحال بازسازی و اورهال کردن تاسیسات و تجهیزات شرکت آب و فاضلاب اهواز هستیم تا با افزایش ظرفیت میزان رضایتمندی مشترکان بیشتر شود.

حاتمی یادآور شد: تاسیسات شرکت آب و فاضلاب اهواز در سال ۱۳۴۲ ساخته شده‌اند و در این سالها سرعت بازسازی تاسیسات کنده بوده که با تغییرات ایجاد شده در شرکت آبفای اهواز امیدوااریم این روند تسریع شود.

وی ادامه داد: بازسازی فیلتراسیون تحت فشار تصفیه خانه شماره سه، بازسازی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه شماره۲، لایروبی تصفیه خانه گلستان با هدف افزایش کمی و کیفی آب، نصب شیرهای تنظیمی روی مخازن با هدف افزایش دبی آب و پایدار کردن آب شرب مرکز شهر و همچنین سرویس کردن و راه‌اندازی تاسیسات برقی تصفیه خانه شماره یک ازجمله اقدامات انجام شده است.

حاتمی درخصوص مشکل افت فشار آب در منطقه پردیس نیز گفت: اسکله آبگیر گروه ملی که قرار است بخشی از آب این منطقه را تامین کند دچار رسوب شده به همین دلیل یک قایق لایروبی در این تصفیه خانه درحال رسوب زدایی است.

وی ادامه داد: یک پیمانکار برای بازسازی فیلتراسیون تصفیه خانه گروه ملی انتخاب و شارژ مواد شیمیایی برای افزایش کمی و کیفی آب شرب نیز انجام شد، مطابق برنامه ریزی صورت گرفته و در صورت عدم بروز مشکل ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده مشکل افت فشار آب پردیس حل می‌شود.

حاتمی در بخشی دیگر درخصوص تغییر الگوی مصرف شهروندان اهوازی بیان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا الگوی مصرف مشترکان نیز افزایش یافته‌ و حتی زمان پیک مصرف از ظهر به عصر و ساعات پایانی شب منتقل شده‌است.

وی گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۸ میزان تولید آب شرب اهواز ۶۱ میلیون و ۴۴۵هزار مترمکعب بود که این میزان در سه ماهه نخست امسال با رشد ۴.۳ درصدی به ۶۴ میلیون و ۱۵۷هزار مترمکعب رسیده‌است.

 در روزهای گذشته مشکل افت فشار در نقاط مختلف شهر اهواز باعث بروز انتقاداتی از سوی شهروندان شده‌‍‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =