۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان ری خریداری شد

شهرری - ایرنا - رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری با بیان اینکه هم اکنون ۲ هفته از برداشت گندم در شهرستان ری می گذرد، گفت: تاکنون ۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان جنوب تهران خریداری شده است.

محمد عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از سوی دولت ۲۵۰ هزار ریال اعلام شده که پس از تحویل کامل گندم به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه برداشت گندم از ۱۱ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری تا اواسط تیر ماه ادامه خواهد داشت، افزود: هم اکنون سه سیلوی "آرد تک"، "سیلوی تهران" و "سیلوی جاوید" به عنوان مراکز خرید تضمینی گندم  در شهرستان ری به کشاورزان خدمات می دهند.

عباسی ادامه داد: امسال با توجه به بارندگی‌ها خوب بهاری پیش بینی می‌شود بیش از ۷۰ هزار تن گندم از مزارع کشاورزی شهرستان ری برداشت شود.

وی با بیان اینکه متوسط تولید گندم در هر هکتار طی سال گذشته ۵ هزار و ۹۰۰ کیلو گرم بود، افزود: امسال با توجه به شرایط جوی باید متوسط برداشت گندم در هر هکتار بالای ۶ تن پیش بینی می‌شود.

عباسی ادامه داد: کشت گندم در شهرستان ری به صورت آبی می‌باشد و بیشترین اراضی زیر کشت گندم نیز به ترتیب در بخش‌های قلعه نو، حسن آباد فشافویه و کهریزک است.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارا بودن ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولید گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =