پولادگر: مصاحبه ملی‌پوشان تکواندو هدایت شده نبود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون تکواندو گفت: مصاحبه‌های اخیر ملی‌پوشان هدایت شده نبود بلکه به دلیل شرایط روحی نامناسب و تعطیلی طولانی مدت اردوها بود. آنان با به اهتزار درآوردن پرچم مقدس، ایران را با میلیاردها تومان عوض نمی‌کنند.

«سیدمحمد پولادگر» امروز (شنبه) پس از برگزاری نشست با مسوولان کادر فنی تیم ملی و تکواندوکاران المپیکی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط خاصی که کرونا بوجود آورده و باعث طولانی شدن تعطیلات و اردو شد، بازیکنان دچار بحران روحی شده بودند که صلاح دیدیم امروز جلسه‌ای را برگزار کنیم.

وی افزود: با در نظر گرفتن بدترین وضعیت که شاید لغو کامل المپیک توکیو باشد باید این بحران را مدیریت کرده و راهبرد خود را مشخص کنیم.

پولادگر در خصوص درخواست فدراسیون از وزارت ورزش برای آغاز اردوهای ۲ ملی پوش المپیکی (آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی) عنوان کرد: وقتی در قالب تیم اردوها را برگزار کنیم کنترل بازیکنان بسیار راحت‌تر است. جدا تمرین کردن برای آنان دشوار خواهد بود و قبول کنیم که نمی‌شود مدیریت لازم را روی عملکرد آنان داشته باشیم.

رییس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سووال که بنظر می‌رسد مصاحبه‌های اخیر ملی‌پوشان باعث دلخوری مسوولان وزارت ورزش شده است، پاسخ داد: قبول دارم آنها اخیرا گفت و گوهایی داشتند که حاشیه ایجاد کرد که دلیل آن شرایط روحی نامناسب اخیر بازیکنان بدلیل تعطیلی‌های طولانی اردو بود.

وی افزود: این مصاحبه‌ها اصلا هدایت شده نبود و بازیکنان ما قهرمانی و افتخارآفرینی را در اولویت قرار می‌دهند تا موجب شادی مردم شوند.

فولادگر تصریح کرد: همه می‌دانیم ورزش قهرمانی دشواری‌های زیادی دارد و مطمین باشید که اهتزاز پرچم ایران با میلیاردها تومان قابل قیاس نیست. بازیکنان ما کشور خود را مثل پدر و مادر خویش دانسته و آن را با هیچ چیز عوض نمی‌کنند. شاید برخی مواقع فشار روحی باعث صحبت‌هایی شود اما قلب تکواندوکاران همیشه برای موفقیت کشور می‌تپد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ورزشکاران راه یافته ایران به المپیک محدود و مشخص است، گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که آنان دغدغه‌ای نداشته و دارای شغل باشند تا با مشکلات تاثیری بر ورزشکار نگذارد.

پولادگر درخصوص برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در بلغارستان اظهار داشت: مقرر است این پیکارها اواخر مهر ماه انجام شود و اگر تا ۲ ماه آینده خبری از لغو آن نباشد، در صورت مجوز وزارت ورزش و جوانان مجبور به برگزاری اردو و انتخابی‌ها هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =