نگرانی از بروز موج دوم کرونا در سمنان وجود دارد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: نگرانی از بروز موج دوم ابتلا به بیماری کرونا در روزهای آینده در این استان وجود دارد.

نوید دانایی روز شنبه در جلسه شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام خمینی(ره) استانداری افزود: موارد مثبت سرپایی در موارد دارای علائم خفیف و نیز افراد در تماس با بیماران با تست مثبت در تمام شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزایش یافته است.
وی با اشاره به کم توجهی مردم و عادی شدن شرایط برای برخی از مسوولان و مردم، تصریح کرد: میزان رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان استان سمنان به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ادامه داد: موارد بستری روزانه در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان کاهش یافته اما کم توجهی به فاصله گذاری اجتماعی، برگزاری برخی مراسم غیر ضروری و پرازدحام و نیز  برخورد نکردن با برخی از متخلفان نگران کننده است.
وی به آمار کرونا در چهار ماه اخیر در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بیان کرد: کل موارد بستری مشکوک به این ویروس یک هزار و ۷۳۷ نفر با میانگین سن بستری شدگان ۵۶.۵ سال است که ۱۶ درصد موارد بستری در بخش ویژه یعنی ۲۷۲ نفر با میانگین سن بستری شده در این بخش ۶۴.۸ سال است.
 
دانایی خاطرنشان کرد: در این مدت، تعداد موارد با تست مثبت از بین بیماران بستری ۶۰۷ نفر  و میزان ترخیص از بیمارستان ۵۰۲ نفر با ۸۵ درصد است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان یادآور شد: ۸۴ نفر معادل ۱۳ درصد با میانگین سن ۷۱.۶ سال در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه فوت شدند و طبق بررسی‌ها حداکثر ۳۰ درصد مردم استان به این بیماری مبتلا شدند.

اولین جلسه شورای اداری استان سمنان با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، منوچهر فخری معاون امور عمرانی استاندار و اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان‌ در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha