ساماندهی امور مردم با همدلی مسوولان انجام می‌شود

بروجرد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: ساماندهی امور مردم و به خصوص جوانان با همدلی، هفکری و کار مضاعف مسوولان استانی و شهرستانی انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه در دیدار با مسوولان شهرستان بروجرد که در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: علما و مسوولان باید امور مردم را اصلاح کنند و در راستای خدمت به جامعه همه تلاش خود را به کار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: در طول تاریخ و ‌مبارزات حق بر علیه باطل انسانهای بزرگی سختی های فراوانی را تحمل کردند و شهدا گواه این انسانها هستند، شهدای بزرگی مانند حاج قاسم و دیگر شهدا بار سنگین امانت الهی را بر دوش گرفتند و امروز شهدا ما را صدا می زنند و می گویند از مشکلات و فراز و نشیب ها نترسید و به راه خود ادامه دهید.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به این که باید به فکر هدف و مقصد بود گفت: باید به فکر رسیدن به هدف و مقصد باشیم و امانت ادامه راه شهدا بر دوش مسئولان، علماء، دانشجویان، اساتید و همه آحاد ملت است.

وی بیان کرد: استان لرستان می تواند با همدلی بهتر باشد و یک نمونه از ظرفیت های این استان، زمین های حاصلخیز است و همچنین ۲۸ درصد سنگ های تزیینی، نفت، و پتروشیمی و صنعت در اختیار است و می توانیم از نظر اقتصادی بهتر باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر این که باید سیاست های امام(ره) را زنده کنیم افزود: باید به دوران اول انقلاب برگردیم و لذت خدمت را به مناطق محروم با کارهای جهادی ببریم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افود: شهدا ناظر و شاهد کردار و رفتار ما هستند و ما به عنوان مردم و مسئولان استان لرستان فرصتی برای  اختلاف نداریم، نمایندگان و مدیران اجرایی و قضایی باید یک صدا شوند و نیازهای کلان استان را رفع کنند.

وی اظهار داشت: اگر مسوولی قرار است در استان لرستان به سمتی گمارده شود، باید پایبندی او به نظام اسلامی او را رصد کنیم و شایستگی او را بسنجیم.

وی بیان کرد: نمایندگان استان باید با هم یک صدا شوند و همگی با هم مطالبات استان را از وزرا و رییس جمهور بخواهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: بودجه استانی در حد لرستان نیست و بودجه های ملی باید جذب شود، بودجه استانی برای رفع مشکلات لرستان کافی نیست.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: استان لرستان دارای ظرفیت های خوبی برای ایجاد ثروت است و می شود با برنامه ریزی زمینه کشت ۱۰ هزار هکتار باغات انجیر را داشته باشیم و اشتغال و رونق اقتصادی ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: لرستان در مسائل فرهنگی از آمار بالای طلاق رنج می برد و باید هیات های علمی و دانشگاهها با هم فکری مشکلات فرهنگی را رفع کنند.

وی بیان کرد: در زمینه رونق تولید و احیا کارخانجات تعطیل و ایجاد اشتغال هیات هایی از کشور برای بررسی این موضوعات به استان لرستان سفر خواهند کرد تا بتوانیم رونق تولیدی و اقتصادی را به استان لرستان برگردانیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید خودشان را وقف خدمت به مردم کنند افزود: امام (ره) فرمود: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، به این معنی بود که هویت و شخصیت مسئولان در خدمت مردم باشد و اسلامیت آن بر مدار دستورات اسلامی و دینی باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مدیران با خدمت صادقانه به مردم، امید را دلهای مردم زنده کنند و هر روز مردم را نسبت به انقلاب و حکومت اسلامی دلگرم تر کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده ولی فقیه در استان لرستان در سفر خود به بروجرد با مسئولان و طلاب شهرستان بروجرد به صورت جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =