دادستان برکنار شده، دست از پرونده نزدیکان ترامپ برنمی‌دارد

تهران- ایرنا- «جفری برمن» دادستان ناحیه منهتن نیویورک در واکنش به بیانیه وزارت دادگستری آمریکا که بدون اطلاع قبلی و عمدی به برکناری او اقدام کرده‌اند، گفت: نه تنها از مقام خود کناره‌گیری نمی‌کند بلکه تا زمان تعیین جانشین، به تحقیقات پرونده افراد نزدیک به دونالد ترامپ ادامه می‌دهد.

تارنمای خبری «هیل» روز شنبه با انتشار این خبر نوشت: وزارت دادگستری آمریکا اواخر دیروز (جمعه ۳۰ خرداد) عامدانه در بیانیه‌ای از برکناری دادستان منطقه منهتن نیویورک خبر داد که به تحقیقات پیرامون افراد نزدیک به دونالد ترامپ می‌پردازد. 
به نوشته هیل، در بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکا آمده، جفری برمن دادستان قدرتمند ناحیه جنوب شهر منهتن که نتیجه تحقیقاتش درباره افراد نزدیک به ترامپ، منجر به زندان رفتن «مایکل کوهن» وکیل خصوصی دونالد ترامپ شد و اکنون نیز به تحقیقات پیرامون «رودی جولیانی» دیگر وکیل خصوصی ترامپ می‌پردازد را تغییر داده است.
در بیانیه «ویلیام بار» وزیر دادگستری دولت ترامپ آمده است: از جفری برمن که پس از دو سال و نیم خدمت در دادستانی کل آمریکا در ناحیه دادستانی جنوب منهتن از سمت خود کنار می‌رود، تشکر می‌کنم. 
ویلیام بار دراین بیانیه از زحمات و سخت کوشی وی در این دوران که دستاوردهای مهمی در این بخش از آمریکا داشته، تشکر ‌کرد. 

بی‌خبری دادستان از برکناری
هیل در ادامه نوشت: جفری برمن در واکنش به این اقدام وزارت دادگستری اعلام کرد که خبر برکناریش را در بیانیه مطبوعاتی این وزارتخانه متوجه شده است. 
دادستان ناحیه منهتن با صدور بیانیه‌ای و درپاسخ به این اقدام وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرد، امشب بواسطه بیانیه مطبوعاتی دادستان کل پی بردم که از مقام خود کنار گذارده شده‌ام. 

 استفعا نمی‌دهم؛ به تحقیقات ادامه می‌دهم
برمن در ادامه این بیانیه نوشت: از مقام خود استفعا نداده‌ام و قصدی هم برای این کار ندارم؛ زمانی از مقام خود کنار می‌روم که جانشینم به‌طور رسمی از سوی سنا آمریکا مورد تایید قرار گرفته باشد و تا آن‌زمان به تحقیقات خود بدون هیچ وقفه و تاخیری ادامه خواهم داد. 

شبکه «یو.اس.ای تودی» نیز ضمن پرداختن به این خبر نوشت: این تقابل و درگیری شدید بین وزارت دادگستری آمریکا با یکی از دادستانی‌های پرمشغله که با جمعیت انبوه و جرائم متعددی مواجه است، درگرفته. 
براساس اعلام این شبکه خبری، علاوه بر درگیری وزیر دادگستری دولت ترامپ با دادستانی ناحیه منهتن نیویورک، ویلیام بار و دستگاه تحت ریاستش را برای این جایگزینی این فرد، با تنش هرچه بیشتری در برابر دموکرات‌های حاضر در کنگره قرار می‌دهد.
دموکرات‌های کنگره‌ای که وی را به سیاسی‌کاری این وزارتخانه متهم می‌کنند، همچنین ویلیام بار را به میدان دادن به رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ بیش از هر مقام قضایی دیگر متهم کرده‌اند.
2023**۱۳۰۲** 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =