تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان یک میلیارد ریال اقلام بهداشتی توزیع کرد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان از زمان شیوع ویروس کرونا با کمک مبلغان و مردم علاوه‌بر ضدعفونی اماکن عمومی حدود یک میلیارد ریال وسایل بهداشتی خریداری و در بین نیازمندان این استان توزیع کرده است.

حجت الاسلام عیسی بزمانی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهارداشت: ۱۲۰ روحانی در تمامی نقاط شهری و روستایی سیستان و بلوچستان و ۱۶۴ هیات مذهبی در سطح این استان وجود دارند که در طول سال منشا خدمات دینی هستند و هر کدام با روش خاص خود در جهت تبلیغ دین به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی گفت: همچنین ۶۹۱ مداح، ۱۱ انجمن اسلامی و ۱۱ کانون فرهنگی و تبلیغی که مجوز آنها را اداره کل تبلیغات اسلامی صادر می‌کند در سیستان و بلوچستان مشغول خدمت هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: طرح جدیدی در این اداره‌کل اجرایی که براساس آن در ۱۴ نقطه شامل زاهدان، زابل، خاش و ایرانشهر امام محله طراحی شده که هویت بخشی امام محله با مسجد است.

وی بیان کرد: همچنین ۲۱ موسسه قرآنی دارای مجوز از اداره امور قرآنی و سازمان دارالقرآن، ۵۰ خانه قرآن روستایی و ۴۹ خانه قرآن شهری در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

حجت الاسلام بزمانی ادامه داد: ۳۰ خانه دین و زندگی نیز با هدف تربیت فرزندان، مسائل دینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرستان‌های زاهدان، ایرانشهر، چابهار، زابل و کنارک به فعالیت می‌پردازند.

وی گفت: ۴۰ نفر از اعضای فعال جمعیت بانوان فرهیخته در چهار گروه در طول سال به منظور تحکیم بنیان خانواده، تبلیغ باورهای دینی، سواد رسانه‌ای و فضای مجازی برنامه اجرا می‌کنند که در این زمینه استقبال بانوان بسیار چشمگیر بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: در حوزه فضای مجازی نیز سایت‌هایی با عنوان تبیان زاهدان، جمعیت بانوان فرهیخته و سایت گفتمان دینی در جهت خدمات فرهنگ دینی و سامانه‌های مختلفی نیز برای مخاطبان مانند سامانه طوبی، سایت تلاوت و سامانه اعتکاف فعال است که امر خدمات رسانی را در عرصه تبلیغ و خدمت رسانی دینی انجام می‌دهند.

وی اظهارداشت: در سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به سیاست‌های جدید یکی از اولویت‌ها این است که تبلیغ را مردمی کنیم و تقاضا می‌شود در این زمینه اصحاب رسانه، نخبگان و  اندیشمندان کمک کنند.

حجت الاسلام بزمانی با اشاره به اینکه نقش موثر مردم در تبلیغ دین نباید نادیده گرفته شود، ادامه داد: با این جریان بسیاری از محدودیت‌ها و مشکلات با حضور خود مردم برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح تحول اجتماعی مسجد محور به منظور پیشرفت روستاها و محله‌ای شهری فعال است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: طرح قرآنی نور الثقلین نیز به دلیل وجود مجالس خانگی قرآن کریم در دستور کار قرار دارد که براساس مشارکت مردم و ساماندهی این مجالس در سطح خانه‌ها با توجه به نیازهایی که وجود دارد اقدام می‌شود و محتواهای لازم در این حوزه توسط دارالقرآن در اختیار این مجالس خانگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اولویت دیگر به میدان آوردن تشکل‌های دانش آموزی، دانشجویی و اتصال آنها به سازمان تبلیغات و همچنین تبلیغ همگانی است.

حجت الاسلام بزمانی به برنامه‌های سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: در این ایام همایش گام دوم تبلیغ به منظور تجلیل از فعالان تبلیغی شامل مداحان، فعالان حوزه قرآن، گروه‌های جهادی که در مساله تجهیز و تدفین اموات کرونایی فعالیت داشتند برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین تشکیل نشست‌های تخصصی با تشکل‌ها، اصحاب رسانه، نخبگان و بانوان، حضور در منازل تعدادی از پیشکسوتان عرصه تبلیغ و تبیین برنامه‌ها و اولویت‌ها در مراکزی که امکان نماز جمعه وجود دارد از دیگر اقدامات این اداره‌کل در روزهای آینده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از موضوعات در حوزه فرهنگ دینی محدودیت فراوان و مظلومیت در این حوزه محسوب می‌شود که از لحاظ اعتبار به شدت دچار مشکل است.

وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در حوزه معاونت فرهنگی ستاد اربعین نیز متولی بخش تبلیغ، نماز و قرآن بوده و یکی از اقدامات حضور یک روحانی که در هر کاروان است.

حجت الاسلام بزمانی ادامه داد: بخش دیگر اعزام روحانی و مراکبی به عراق است که به زوار اربعین حسینی خدماتی ارائه می‌دهند.

وی به دهه کرامت نیز اشاره کرد و گفت: در این ایام برنامه‌هایی از طریق ۱۲۰ نفر روحانی در سیستان و بلوچستان اجرایی خواهد شد و همچنین حضور مبلغان اعزامی و همکاری با آستان قدس به منظور اجرای برنامه‌های دهه کرامت در تمامی نقاط استان را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: خانه‌های دین و زندگی نیز به دلیل کنترل آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر راه‌اندازی شده و مبلغ و مبلغه، کارشناس و یک روحانی در این مکان‌ها حضور دارند.

حجت الاسلام بزمانی ادامه داد: در زمینه خدمات اجتماعی و کمک به نیازمندان نیز حدود ۷۰۰ میلیون تومان با همکاری مبلغان، موسسات قرآنی، گروه‌های جهادی از طریق مردم جمع‌آوری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =