اعتمادسازی مناسبی در سکونتگاه‌های غیررسمی قزوین صورت گرفته است

قزوین - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: اعتمادسازی مناسبی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در سکونتگاه‌های غیررسمی استان صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی روز شنبه به مناسبت سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان قزوین اظهار داشت: هر استان، شهر و حتی محله اقتضاعات فرهنگی خاص به خود را دارند که باید در راستای اجرای برنامه‌های خود به این مساله توجه خاص داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت، فرصت و تهدیدهایی که هر محله یا شهر با آن روبرو است باید به صورت بومی احصا و متناسب با آن برنامه‌های فکری، علمی، فرهنگی و دینی خود را پیاده۰‌سازی کنیم، افزود: به همین منظور تمامی برنامه‌های ما ناظر بر مسایل زیست بوم فرهنگی خواهد بود و بر این امر هم مکلف هستیم و البته تشکیل اتاق فرهنگی نیز از مهمترین اولویت‌های ما خواهد بود.

این مسوول فرهنگی با اشاره به اینکه برای تبلیغ مبلغان به هیچ عنوان نگاه سیاسی نداریم، تصریح کرد: ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تشکیل اتاق فرهنگی در دستور کار جدی ما قرار دارد و در حوزه مساجد هم نگاه تحولی داریم ضمن آنکه برای تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری ورود جدی خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام زهرایی یادآور شد: در حوزه فعالیت‌های قرآنی، احیای نشست‌های سنتی قرآن و دارالقرآن‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم. 

وی خاطرنشان کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی که به عنوان برنامه تکلیفی از سال ۹۶ توسط سازمان تبلیغات اسلامی مورد پیگیری قرار گرفته و هم اکنون نیز ادامه دارد، با شناسایی ۱۶ محله در مناطق حاشیه‌نشین صورت گرفت و در ۱۰ محله روحانیون و طلاب به عنوان امام محله مستقر شده که با استقبال اهالی محلات، به خصوص نوجوانان و جوانان هم روبرو شده است. 

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح امام محله یک میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده که در ادامه و با توجه به محدودیت‌های مالی دولت، مابقی منابع مالی از محل اعتبارات سازمان تامین شده است.

حجت‌الاسلام زهرایی به شیوع ویروس کرونا و مشارکت طلاب و روحانیون در مقابله با این بیماری اشاره و تصریح کرد: برای پیشگیری و مقابله با این مساله که امروزه همه جهان را درگیر خود کرده، تدابیر جدی صورت گرفت و در نخستین گام نیز اقدام به اعمال محدودیت در مراکز دینی و اسلامی کردیم تا به جهانیان اعلام کنیم که سلامت مردم در اولویت برنامه و کارهای ما قرار دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: رسانه‌ها بدون شک در روند آگاه‌سازی این حوزه نقش بسیار مهم و حساسی برعهده دارند تا جایی که هر چند با هر نوع تجمع انسانی مخالفیم اما شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید زمینه برپایی نماز جماعت در مساجد را فراهم آورند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =