حدود ۲ هزار تاکسی و اتوبوس در مرکز تهران ضدعفونی شد

تهران- ایرنا- معاون حمل‌ونقل عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران گفت: ۲ هزار و ۲۰ دستگاه تاکسی و اتوبوس و ۱۰۲ ایستگاه حمل‌ونقل عمومی به منظور مقابله با ویروس کرونا در این منطقه ضدعفونی شد.

فرزاد فرهادیان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عملیات توزیع ماسک و دستکش در میان رانندگان اتوبوس و تاکسی، در کنار افشانه ضدعفونی با هدف اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران انجام می‌شود. 

وی افزود: ضدعفونی و گندزدایی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و پایانه‌ها شامل ۱۰۲ ایستگاه حمل‌ونقل عمومی، یکهزار و ۹۶۰ دستگاه تاکسی و ۶۰ دستگاه اتوبوس توسط معاونت حمل‌ونقل ترافیک این منطقه به صورت مستمر و روزانه در حال انجام است. 

معاون حمل‌ونقل عمومی شهرداری منطقه ۹ عنوان کرد: در قالب اجرای این طرح تاکنون  یکهزار و ۲۰۰ عدد ژل دست، 2 هزار و ۵۰۰ عدد ماسک ، چهار هزار و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده بین رانندگان حمل‌ونقل عمومی توزیع شده است. 

«فرهادیان» به دیگر اقدامات انجام شده نیز اشاره کرد و گفت: جداسازی کابین رانندگان اتوبوس، نصب ۶۰۰ عددکاور در اطراف صندلی رانندگان تاکسی، افزایش شاغل خطوط اتوبوسرانی، ایجاد فاصله بین مسافران با علامت‌گذاری روی صندلی‌های اتوبوس به منظور اجرای طرح  فاصله‌گذاری هوشمند نیز در حال انجام است.

منطقه ۹ شهرداری تهران در مرکز و غرب شهر تهران قرار دارد و خیابان آذری، مهرآباد شمالی و جنوبی، ۳۰ متری جی، ۲۰ متری شمشیری، ۲۱ متری جی، بلوار استاد معین و پل ساوه از مهمترین محله‌های این منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =