خیران خوزستانی ۱۰ آبسردکن بزرگ برای زائران کربلا اهدا کردند

اهواز- ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: خیران نیک اندیش خوزستانی به تازگی ۱۰دستگاه آبسردکن بزرگ برای زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلای معلا اهدا کردند.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آبسردکن های اهدایی خیران خوزستانی به زودی پس از بارگیری از مرز مهران در استان ایلام به شهر مقدس کربلا حمل می‌شوند.
مرزهای شلمچه و چذابه از نیمه دوم اسفند ماه ۱۳۹۸ به علت مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی عراق بسته شدند.
وی با اشاره به اینکه خیران و مردم ولایت‌مدار خوزستان با وجود پیامدهای ناشی از ویروس کرونا ، مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه در عراق را فراموش نکرده‌اند افزود: در سه ماه نخست امسال مقادیر زیادی کابل برق و تجهیزات و سامانه‌های مخابراتی اهدایی مردم خوزستان برای مشارکت در ساخت صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلا جمع آوری شده که به زودی کاروان کمک های اهدایی استان خوزستان رهسپار شهر مقدس کربلا می‌شود.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه افزود: مقادیری وجه نقد و طلاجات اهدایی مردم استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات نیز جمع آوری شده است که مطابق نیات خیران در حرم‌های مطهرهزینه خواهد شد.

کمک به مهار ویروس کرونا در اولویت است
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت:پس از شیوع ویروس کرونا ، این ستاد به یاری مردم شتافت و با بسیج و ساماندهی موکب‌ها ، گام‌های بلندی را برای یاری رسانی به مردم در مبارزه با کرونا برداشت.
حجت الاسلام موسوی افزود: هم اکنون ۱۹۴ موکب مردمی در کنار۱۴۰ کارگاه تولید ماسک بهداشتی و برخورداری از چهار هزار و ۴۱۷خادم داوطلب (خواهر و برادر) مشغول خدمت رسانی به مردم برای مهار کرونا هستند و تاکنون ۸۱۶هزارعدد ماسک و لوازم حفاظتی تولید شده بین مراکز درمانی و عمومی توزیع کردند.
وی ضدعفونی و گندزدایی وسیع محل‌های‌عمومی شهرهای استان  در چهارمرحله را از دیگراقدام‌های مهم این ستاد در راستای مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد وافزود:این ستاد با همه توان در خدمت مردم برای گذاراز بیماری کرونا است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه افزود: مرحله پنجم ششم این ستاد برای خدمت رسانی به مردم در دوران کرونایی در دست اقدام است.
بر اساس اعلام وزارت بهدشت ، درمان و آموزش پزشکی ، استان خوزستان در وضعیت قرمز ویروس کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =