تشکیلات خودگردان فلسطین: سیاست الحاق رژیم صهیونیستی باید از بین برود

تهران - ایرنا - سخنگوی «تشکیلات خودگردان فلسطین» گفت: سیاست فلسطین و اردن برای کوچک و بزرگ قابل درک است و باید «سیاست الحاق» از بین برود و قلمرو سرزمین فلسطین و مشروعیت عربی آن حفظ شود.

" نبیل أبو ردینة " روز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری " وفا " فلسطین درباره سفر پنجشنبه گذشته " ایمن صفدی " وزیر خارجه اردن  به "رام الله" و دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: این جلسه پیام روشنی از " عبدالله دوم " شاه اردن به برادرش " محمود عباس " رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر اینکه ما در یک سنگر،  یک جنگ و نبرد واحد علیه طرح الحاق قرار داریم، بود. 

وی با بیان اینکه ما متحد خواهیم بود، بر مواضع یکسان، پایدار و هماهنگ اردن و فلسطین تاکید کرد و افزود: همواره ما مواضع خود را با اردن، مصر و سایر کشورهای عربی هماهنگ خواهیم کرد و این سیاست  پایدار است.  

ابو ردینه با بیان اینکه کمیته مرکزی "فتح" و عباس رئیس تشکیلات فلسطین از همه کشورهای جهان که با صراحت برنامه‌های الحاق را رد کردند، تشکر نموده، اضافه کرد:  اجماع بین‌المللی برای رد این برنامه‌ها رژیم صهیونیستی روز به روز تقویت می‌شود که آخرین مورد آن تصویب شورای حقوق بشر در ژنو درباره فلسطین پس از رأی اکثریت کشورهای عضو به پیش‌نویس قطعنامه ارسالی از سوی کشور فلسطین بود که مصوب کرد. درباره سرزمینهای فلسطینی باید مسئولیت‌پذیری، اطمینان و عدالت مورد توجه قرار گیرد . 

 سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به اینکه کمیته مرکزی جنبش فتح به دلیل شرایط فعلی در رابطه با سیاست رژیم صهیونیستی برای الحاق زمین‌های فلسطینی به مناطق اشغالی و در رابطه با شیوع "ویروس کرونا" بصورت دائم جلسه برگزار می‌کند، افزود: در نشست عصر جمعه کمیته مرکزی فتح که به ریاست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد، برنامه‌های الحاق رژیم صهیونیستی مورد بحث قرار گرفت و تأکید شد که این موضوع برای رهبری فلسطین اساسی است و آمریکا و رژیم صهیونیستی باید کاملاً بدانند که پیام مردم فلسطین روشن است و الحاق حتی یک سانتیمتر از  زمین‌های فلسطین به سرزمین‌های اشغالی را نمی‌پذیرد و امنیت، صلح و ثبات در منطقه به جز در نظر گرفتن مرزهای تعیین شده در چهارم ژوئن ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی ایجاد نخواهد شد.  

وی افزود: تصمیمات مجلس ملی و تشکیلات خودگردان که منجر به استقرار کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ می‌شود قابل اجرا است و نه برنامه "دونالد ترامپ" و طرح الحاق رژیم صهیونیستی و این طرح‌ها مورد پذیرش ما نیست .   

ابو ردینه با بیان اینکه کمیته مرکزی [تشکیلات خودگردان فلسطین ] تصمیم به ادامه فعالیت‌های مردمی در همه سطوح و در همه مناطق برای مقابله با برنامه‌های الحاق رژیم صهیونیستی دارد و گفت: این کمیته سرلشکر " جبریل الرجوب " دبیر کل و تعدادی از اعضای خود را مامور پیگیری پرونده الحاق سرزمینهای فلسطینی به مناطق اشغالی کرده است. 

وی با اشاره به اینکه الرجوب یکشنبه هفته جاری در وزارت مطبوعات در " اریحا " درباره  فعالیت‌های کمیته فتح برای مقابله با سیاست الحاق و برنامه‌های رژیم صهیونیستی که طرح ملی فلسطین را هدف قرار داده است، جلسه مطبوعاتی برگزار خواهد کرد، افزود: کمیته‌های مختلفی که از کمیته مرکزی نشات می‌گیرند، در همه مناطق و در همه سطوح همانند "قلب واحد یک مرد" همچون گذشته برای شکست همه نقشه‌ها و توطئه‌ها، فعالیت می‌کند.  

 سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به اینکه کمیته مرکزی فتح با درود به مردم نوار غزه، حمله دیروز نیروهای اشغالگر به یکی از بانوان کرانه باختری به نام «‌ام‌جبر وشاح» را محکوم کرد و افزود: رئیس تشکیلات خودگردان و و کمیته مرکزی فتح همبستگی و پشتیبانی کامل خود را از مردم نوار غزه اعلام کردند. 

به گفته وی، در جلسه عصر دیروز کمیته فتح همچنین راه‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از این بیماری پس از افزایش موارد ابتلا تاکید شد.  

نتانیاهو  اعلام کرده که کابینه‌اش به طور رسمی قصد دارد دره اردن و همه شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی فلسطین ضمیمه ‌کند. وی در این رابطه روز پنجشنبه مدعی شد که به وعده خود برای اجرای طرح الحاق شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و دره اردن از اول ژوئیه (۱۱ تیر) پایبند خواهد بود، اما مقامات صهیونیستی مدعی هستند که وی تنها الحاق بخشی از مناطق را در تاریخ مقرر اجرایی می‌کند.    

به گفته مقامات صهیونیستی، نتانیاهو الحاق اغلب مناطق را به تاخیر می‌اندازد و فقط روی مناطق "معاله آدومیم"، "آریل" و "گوش عتصیون" که محل اسکان بخش اعظم شهرک‌نشینان است، تمرکز خواهد کرد.

به موجب قانون بین‌الملل، کرانه باختری از جمله شرق بیت‌المقدس، قلمروی اشغالی تلقی می‌شود؛  از این رو، شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در آن مناطق و همچنین الحاق آن، غیرقانونی است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha