۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83826709
۰ نفر

برچسب‌ها

گردهمایی مجازی شکوفایی و خلاقیت در البرز کلید خورد

کرج –ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کردکه سومین گردهمایی شکوفایی و خلاقیت سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانش آموزان کشور امروز شنبه به صورت مجازی در این استان کلید خورد.

مهریارکرمی  درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه قطب کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور در پژوهش سرای ملاصدرا آموزش و پرورش ناحیه  چهار کرج مستقر است،خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا ،کارگاه های آموزشی به صورت مجازی  برای بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان پایه نهم و دهم ۲۱ استان برگزارمی شود.
وی عنوان این کارگاه ها را آشنایی با سلول های بنیادی، کار در آزمایشگاه سلول بنیادی، کار با حیوانات آزمایشگاهی، استخراج سلول بنیادی از مغز استخوان و کشت آن، پاساژ و شمارش سلول، فریز و دفریز، مهندسی بافت، کشت بافت گیاهی، مقاله نویسی وایده یابی و اخلاق درپژوهش های زیست پزشکی ذکر کرد.

کرمی تصریح کرد: این کارگاه ها با همکاری ستاد ترویج و توسعه سلول های بنیادی و تحت نظر معاونت آموزش متوسطه از ۳۱ خرداد تا چهارم تیر ماه ۹۹ به مدت ۱۵ ساعت و با مشارکت استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهار محال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان، شهرستان های تهران و فارس تشکیل واجرایی شده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز بیان داشت: پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا از زمان تشکیل این قطب در استان به منظورآمادگی دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات و جشنواره های ملی، هرساله اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی می کند.
وی تعامل دوطرفه با اساتید، آموزش تکنیک های کاردرآزمایشگاه سلول های بنیادی با استفاده از فیلم، ارتباط با بزرگان این رشته را ازجمله ویژگی های برجسته این برنامه عنوان کرد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: پژوهش سرای ملاصدرا بیش از ۳۰۰ دقیقه فیلم آموزشی برای این وبینارتهیه کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =