اتحادیه اروپا: اختلافات با انگلیس برای مذاکرات پسا برگزیت زیاد است

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اروپا گفت: انگلیس و اتحادیه اروپا هنوز برای دستیابی به توافقنامه تجارت پس از برگزیت نیاز به عبور از اختلافات گسترده هستند.

به گزارش جمعه شب رویترز، اورسولا فون درلاین در کنفرانس خبری گفت: ما باید از اختلافات گسترده عبور کنیم.

وی افزود: زمان کوتاه است با این حال حتی اگر توافقی صورت بگیرد، بسیاری از مسائل در روابط ما با انگلستان از جمله برای شهروندان، مشاغل و ادارات تغییر خواهد کرد.

انگلیس ۳۱ ژانویه گذشته (۱۱ بهمن ۹۸) به طور رسمی عضویت اتحادیه اروپا را ترک کرد و تا آخر سال جاری میلادی و در چارچوب دوره موسوم به گذار، تابع قوانین اتحادیه اروپاست. پس از آن، همه روابط چهار دهه گذشته میان ۲ طرف متوقف خواهد شد. 

دو طرف تلاش می‌کنند تا پیش از پایان دوره گذار درباره آینده همکاری‌های دوجانبه به توافق برسند.

انگلیسی‌ها در چهار مذاکره اخیر برگزیت یک چیز را روشن کرده‌اند: آنها به هیچ وجه آماده اتخاذ کلیه استانداردهای اتحادیه اروپا در زمینه حفاظت از محیط زیست، نیروهای کار و مصرف کنندگان و همچنین مالیات‌ها و کمک‌های دولتی برای داشتن امتیاز دسترسی به بازارهای داخلی اتحادیه اروپا نیستند.

از نظر انگلیس، تعهد بلندمدت به استانداردهای اتحادیه اروپا می‌تواند از توافق تجاری گسترده با ایالات متحده جلوگیری کند. وعده بازگشت به بازار تجارت جهانی از جمله وعده‌های اصلی دولت انگلیس برای اجرای برگزیت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =