۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83826595
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش به ۳۰ هکتار از مزارع ایذه خسارت زد

اهواز - ایرنا - مسوول اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه گفت: ۳۰ هکتار کاه و کلش باقی‌مانده از مزارع برداشت شده در نقاط مختلف این شهرستان در آتش‌سوخت.

ابراهیم اسماعیل‌وندی جمعه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امروز سه آتش‌سوزی در کاه و کلش مزارع برداشت شده در نقاط مختلف شهرستان ایذه به وقوع پیوست.

وی افزود: در آتش‌سوزی نخست که در حوالی روستای پرچستان رخ داد حدود چهار هکتار کاه و کلش در آتش سوخت، بر اثر آتش‌سوزی مشابه در مزارع برداشت شده روستای کله ضرب نیز همین مقدار کاه و کلش خاکستر شد.

مسوول اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه از آتش‌سوزی در کاه و کلش مزارع روستای تکاب خبر داد و اضافه کرد: حجم این آتش سوزی بسیار زیاد و در سطح ۲۲ هکتار بود و آتش نشانان با تلاش زیاد آتش را خاموش کردند.

وی افزود: از زمان برداشت محصولات کشاورزی تاکنون، رسم غلط آتش زدن کاه و کلش باقی‌مانده در مزارع، وقت و توان زیادی از نیروهای آتش‌نشانی را گرفته‌است.

اسماعیل‌وندی با درخواست از دستگاه قضایی برای برخورد قاطع با کسانی که اقدام به آتش زدن کاه و کلش باقی‌مانده مزارع می‌کنند تصریح کرد: این شیوه اشتباه ضرر غیر قابل جبرانی به مزارع ، مراتع و منابع طبیعی وارد کرده است.

از ابتدای فصل برداشت محصولات کشاورزی در ایذه تا کنون بیش از ۵۵۰ هکتار از مزارع و کاه‌وکلش باقیمانده مزارع در آتش سوخته‌ است.

شهرستان ایذه با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان یک قطب کشاورزی خوزستان مطرح است. شهر ایذه در ۱۸۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =