ماموریت نماینده ویژه پاکستان در دوحه و رایزنی با طالبان

اسلام‌آباد - ایرنا - نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور صلح افغانستان در دومین ماموریت خود، در سفر دو روزه‌ به دوحه پایتخت قطر با "ملابرادر عبدالغنی" مذاکره کننده ارشد گروه طالبان دیدار و پیشبرد فرآیند صلح را مورد بررسی قرار داد.

این دومین ماموریت رسمی "محمد صادق" از زمان انتصابش به عنوان نماینده ویژه "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان در امور صلح افغانستان محسوب می‌شود.

وی ۹ روز پیش به همراه ژنرال "باجوا" فرمانده ارتش پاکستان به کابل سفر کرد و طی دیدار با اشرف غنی و عبدالله عبدالله، درباره همکاری‌های دوجانبه و تحولات روند صلح مذاکره کرد.

براساس این گزارش، وزارت امورخارجه پاکستان جمعه شب ضمن تایید سفر نماینده ویژه این کشور به دوحه، اعلام کرد: محمد صادق روزهای سه‌شنبه‌ و چهارشنبه (۱۶ و ۱۷ ژوئن) با ملابرادر نفر دوم طالبان و اعضای تیم مذاکراه کننده این گروه درباره تحولات تازه افغانستان بحث و تبادل نظر کرد.

در این بیانیه آمده است: نمایند ویژه پاکستان از تعهد طالبان برای پایبندی به توافق صلح دوحه با آمریکا قدردانی و تاکید کرد که آزادی زندانیان دو طرف مطابق پیمان دوحه می‌تواند پله‌ای برای شروع فوری گفت‌وگوها میان گروه‌های داخلی افغانستان باشد.

محمد صادق با یادآوری تعهد پاکستان برای تداوم نقش‌آفرینی برای تسهیل روند صلح و آشتی در افغانستان، ابراز امیدواری کرد که همه طرف‌های ذیربط برای صلح و آشتی در افغانستان تلاش‌های صمیمانه انجام دهند و  همزمان پاکستان نیز کاملاً متعهد به پشتیبانی از روند صلح افغانستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =