۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۳
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83826541
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی پارک ملی تندوره مهار شد

مشهد-ایرنا- فرماندار درگز گفت: با تلاش نیروهای امدادی و مردمی آتش سوزی در پارک ملی تندوره عصر امروز جمعه پس از حدود سه ساعت تلاش عوامل امدادرسان و مردمی به طور کامل مهار شد.

علی فراهی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاههای متولی پارک ملی حوالی ساعت ۱۳ از وقوع حریق باخبر شدند که با توجه به پیش بینی جهت وقوع حریق در گیاهان و علوفه های خشک منطقه نیروهای امدادی به سرعت به محل اعزام شدند.

وی ضمن تشکر از مشارکت گروههای مردمی و نهادهای امداد رسان گفت: علاوه بر هلال احمر، دهیاری ها، بسیج و نیروهای محیط زیست و پارک و داوطلبان مردمی شمار نیروهایی که در مهار آتش سوزی همکاری داشتند دست کم ۱۱۰ نفر بودند.

فرماندار درگز خاطر نشان کرد: در اثر این آتش سوزی عرصه ای به وسعت ۲۰ هکتار شامل تعدادی درخت، درختچه و بوته در آتش سوخت اما خوشبختانه به گونه های جانوری منطقه آسیب نرسید.

وی وجود علوفه های خشک در محل را عامل توسعه و شدت یافتن آتش سوزی عنوان کرد و گفت: متاسفانه حضور پرتعداد گردشگران در پارک ملی تندوره در روز جمعه و سهل انگاری در روشن کردن آتش توسط آنان عامل احتمالی شروع آتش سوزیهای منطقه در این فصل است.

پارک ملی تندوره با وسعت ۳۵ هزار و ۵۴۰ هکتار تنها پارک ملی خراسان رضوی در شمال این استان و درحوزه استحفاظی شهرستان درگز نزدیک به مرز ایران و جمهوری ترکمنستان در حوضه آبریز هریرود و کشف رود و زیرحوضه رودخانه درونگر واقع است.

مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =