۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83826508
۰ نفر

برچسب‌ها

پکن: تلاش آمریکا برای مداخله در امور چین شکست می‌خورد

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به امضای "قانون سیاست‌ حقوق بشر اویغورها" توسط رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت: تلاش‌های آمریکا برای مداخله در امور داخلی، خدشه وارد کردن به اعتبار و جلوگیری از توسعه چین به بهانه شین جیانگ (سین کیانگ) راه به جایی نخواهد برد و شکست می‌خورد.

به گزارش ایرنا "جائو لی جیان" روز جمعه در کنفرانس خبری در پکن افزود: عزم چین برای دفاع از حق حاکمیت، امنیت و منافع خود در مسیر توسعه همواره قاطع است و با توان برای توسعه، ثبات و حفظ وحدت در "شین جیانگ" تلاش می‌کند.

وی با اشاره به پخش یک مستند توسط تلویزیون چین در مورد مبارزه چین با تروریسم در سین کیانگ گفت: مستند مبارزه با تروریسم در شین جیانگ موارد حقیقی و واقعیت‌های روشن لزوم مبارزه با تروریسم و از بین بردن افراط گرایی در این منطقه و تلاش‌های عظیم چین در این راه را به خوبی نشان داد.

جائو خاطرنشان کرد که قانون تصویب شده در ایالات متحده، حقایق را نادیده گرفته و به دنبال آسیب رساندن به سیاست‌های دولت چین و حقوق بشر در شین جیانگ است و سعی می کند به سیاه نمایی در مورد اقدامات ضد تروریستی و جدایی طلبی در شین جیانگ بپردازد و بر پایه استانداردهای دوگانه درباره تروریسم تصویب شده است.

این مقام وزارت خارجه چین با یاداوری مخالفت کشورش با این قانون اظهار داشت که شین جیانگ بخشی از سرزمین چین است و امور آن نیز بخشی از امور داخلی چین به شمار می‌رود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =