پیش‌بینی برداشت ۷ ‌هزار تن سیر از مزارع شاهین‌دژ

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: امسال هفت‌هزار تن سیر از مزارع زیرکشت این شهرستان برداشت می‌شود که این آمار، نشان دهنده تبدیل این منطقه به قطب تولید سیر در کشور و منطقه است.

سعید خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز فصل برداشت این محصول در شاهین‌دژ اظهار داشت: ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سال جاری زیر کشت این محصول رفته که نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی سیر قرمز و سفید را از انواع سیرهای کشت شده در این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: با آغاز فصل برداشت، برای ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر به صورت فصلی فرصت اشتغال به وجود می آید.

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ با بیان اینکه رتبه اول تولید سیر استان در اختیار شاهین دژ است، اظهار داشت: از هر هکتار سطح زیر کشت این محصول ۳۵ تن سیر برداشت می‌شود که اگر به صورت مکانیزه کشت شود، امکان برداشت ۴۰ تن نیز وجود دارد.

خدایی بیان کرد: اقتصادی بودن، نیاز اندک آبی، ماندگاری بالا در مقابل سایر سبزیجات برگی و فروش مناسب در بازار از عوامل توسعه سطح زیر کشت این محصول در این شهرستان است.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۸۵ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۶۵ هزار هکتار به صورت دیم و مابقی هم به صورت آبی کشت می‌شود.

این شهرستان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار داشته و ۲۰۵ کیلومتری با مرکز استان فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha