امام جمعه مشهد: شهرداری امکان تفریح امن بانوان را فراهم کند

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد اظهار کرد: وظیفه شهرداری است تا فضای امنی برای ورزش و دوچرخه سواری بانوان همراه با تمام امکانات آماده کند تا آنها به دوراز نگاه مردها، بتوانند دوچرخه‌سواری و تفریح کنند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز جمعه در شانزدهمین یادداشتی که تحت عنوان پیام جمعه توسط پایگاه اطلاع رسانی اش منتشر شد با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در مورد دوچرخه سواری بانوان که می‌فرمایند "دوچرخه‌سواری دخترها و زن‌ها در منظر مردان نامحرم حرام است" افزود: این فتوایی قطعی است که باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هم مردم ما رعایت کنند و هم سردمداران، کارگزاران و مجریان نظام به فتوای رهبری توجه داشته باشند.
وی افزود: تفریح بانوان حقیقتی است که همه با آن موافق هستند ولی نباید دوچرخه سواری بانوان به گونه‌ای باشد که در مقابل چشم  نامحرم باعث آتش زدن به غرایز جنسی جوانان در دانشگاه و جامعه باشد و این حقیقتی است که نه‌تنها نهی می‌کنیم، بلکه با آن مبارزه خواهیم کرد.
او بیان کرد: مساله عفاف و حجاب به‌عنوان یک دستور و نمایه تفکر دینی و اسلامی در مقام مصلحت‌اندیشی برای زندگی فردی و اجتماعی بشر است زیرا تجربه جهانی امروز به ما نشان می‌دهد در آزادی ولنگاری و بی‌بند و باری مدرنیته و مدرنیسم که بیش از ۲ قرن بر دنیا حاکمیت دارد، بشر جز نکبت و ذلت چیزی ندیده   است.
وی ادامه داد: یکی از مصادیق تبرج و نمایش دادن اندام بدن، مساله دوچرخه‌سواری است که در اسلام از آن نهی شده است، مصداق دوچرخه‌سواری زن و دختر، مصداق تبرجی است که قرآن نهی کرده و بر اساس آن رهبری فتوا دادند که دوچرخه‌سواری زن‌ها و دخترها باید ممنوع شود مخصوصاً در این شهری که شهر امام رضاست، فرهنگش فرهنگ رضوی است و حاکمیت جریان فکری و فرهنگی در این شهر، مربوط به هویت شخص شخیص وجود مقدس علی بن موسی‌الرضا است.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =