ماسک های آلوده در کیش؟
نگرانی مردم، اطمینان مسئولان

کیش- ایرنا- آخرین خبرها و تحولات مرتبط با کرونا در جزیره کیش را در این خبر دنبال کنید.

با تایید خبر ابتلا به کرونای تعدادی از کارکنان شرکت سازوبرگ کیش، نگرانی در خصوص آلودگی ماسک های تولیدی این شرکت افزایش یافته است. ماسک هایی که از طریق داروخانه های جزیره به دست مردم رسیده است. با این حال رئیس اداره استاندارد کیش از سالم بودن شرایط تولید و مراحل ضدعفونی ماسک ها خبر داده و گفته که ابتلای کارکنان به ویروس کرونا باعث آلودگی آنها نشده است. سعید صومعه سرا اضافه کرده که ماسک ها پس از بسته بندی با تابش اشعه یو وی و قرارگرفتن در گرما و اتوکلاو ضدعفونی می شوند و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد. سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش نیز گفته است که کارکنان مبتلا به ویروس کرونا از چرخه تولید ماسک این شرکت خارج شده اند. 

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته در کمیته ویژه نظارت بر کووید ۱۹، ظرفیت پذیرش ۵۰درصدی مسافر در شناورها و ممنوعیت تردد خودروهای پلاک سرزمین اصلی به مقصد کیش تصویب شد. بر این اساس شناورهایی که به مقصد کیش فعالیت می کنند ضمن کاهش تردد با ظرفیت پذیرش ۵۰درصدی مسافر مجاز به ارائه خدمات می باشند.  مصطفی خانزادی همچنین با تاکید بر ممنوعیت ورود خودروهای سواری با پلاک سرزمین اصلی به جزیره کیش اظهار داشت: ورود خودروهای سواری یاد شده به این منطقه از چهارشنبه چهارم تیر ممنوع است.

بر اساس تازه‌ترین آمار اعلام شده (۳۰ خرداد) در حال حاضر ۲۴۴ نفر با آزمایش مثبت در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری هستند.  

با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر در استان هرمزگان و جزیره کیش، نماز جمعه این هفته در جزیره لغو شد. همین هفته گذشته بود که نماز جمعه پس از وقفه‌ای تقریبا سه ماهه دوباره از سر گرفته شد اما افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها باعث شد تا با تصمیم شورای سلامت کیش و همچنین شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان هرمزگان،‌ نماز جمعه برگزار نشود.

سخنگوی شورای سلامت کیش،‌ برای حضور در نقاهتگاه این جزیره، اعلام نیاز فوری برای حضور یک بهیار یا پرستار یا امدادگر کرده است.

شورای سلامت جزیره کیش در تازه‌ترین مصوبات خود محدودیت‌های تازه‌ای را برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده است. از جمله این که آغاز مجدد فعالیت مهدکودک‌ها به حالت تعلیق درآمده است و برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا و کنسرت ممنوع شده است. همچنین همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شده‌اند و از انها خواسته شده اگر ارباب رجوعی از ماسک استفاده نکرده، به او خدمتی ارائه نکنند.

پس از فوت یکی از پرسنل موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد، این بار یکی از کارکنان حمل‌ونقل شرکت عمران و خدمات بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =