نگاهی به مهمترین فعالیتهای ورزشی دو هفته اخیر خراسان رضوی

مشهد-ایرنا- با بهبود وضعیت برخی شهرها در مقابله با کرونا و آغاز تدریجی ورزشهای مختلف انفرادی با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا مسابقات مختلف ورزشی از جمله دوچرخه سواری، اسنوکر و بولینگ و تنیس در خراسان رضوی برگزار شد.

دبیر هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی در خصوص برگزاری مسابقات این رشته که روز شانزدهم خرداد ماه در سبزوار برگزار شد گفت: این مسابقات در رشته تایم تریل انفرادی یادبود مدافعان سلامت و زنده یاد بابا ناصری قهرمان دوچرخه سواری این استان با حضور ۷۰دوچرخه سوار در چهار رده سنی پیشکسوتان، بزرگسالان، جوانان و نوجوانان برگزار شد.

مجید روحپرور افزود: در این مسابقات دوچرخه‌سوارانی از شهرهای مشهد، نیشابور، قوچان، طرقبه، شاندیز، سبزوار و همچنین شهرهای اسفراین و بجنورد از استان خراسان شمالی شرکت و در مسیر رفت و برگشت بلوار ابریشم سبزوار با هم رقابت کردند.

برگزاری مسابقات اسنوکر و بولینگ

رییس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس خراسان رضوی هم گفت: مسابقات اسنوکر قهرمانی استان از بیست و هفتم خرداد آغاز شد و تا یکم تیر ماه ادامه دارد. مسابقات بولینگ قهرمانی استان هم از بیست و نهم خرداد ماه به مدت دو روز برگزار شد.

حجت الاسلام احمد سلطانی افزود: در مسابقات اسنوکر ۱۳۰ نفر و در مسابقات بولینگ ۳۰ ورزشکار با هم رقابت کردند.

وی ادامه داد: مسابقات ناین بال قهرمانی استان هم از دوم تا چهارم تیر ماه آتی برگزار خواهد شد.

برگزاری مسابقات تنیس

رییس هیات تنیس خراسان رضوی هم گفت: مسابقات هفتگی "جام آدینه" هیات تنیس  از ۱۶ خرداد ماه و بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی مقابله باکرونا آغاز و تا کنون سه هفته آن برگزار شده است. این مسابقات تا پایان سال جمعه هر هفته برگزار خواهد شد.

محمد رضا تدین افزود: این مسابقات به صورت آزاد و محاسبه رنکینگ در هیات تنیس استان برگزار می شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۰ هزار و ۲۶۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۳۹۲ تن  را در کشورمان گرفته است.  
همچنین تاکنون ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان هشت میلیون و ۶۰۹  هزار و ۸۳۳ نفر را بیمار کرده و جان ۴۵۶  هزار و ۹۶۸ تن را در ۲۱۲ کشور گرفته است.
چهار میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۳ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با دو میلیون و ۲۶۳ هزار و ۹۸۲ بیمار کرونا و ۱۲۰ هزار و ۶۸۸ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha