استاندار یزد: بهسازی و ایمنی جاده‌های استان ضروری است

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های اقتصادی استان سبب تردد بالای جاده‌ای شده که توجه جدی به بهسازی و تامین ایمنی آن ضروری است.

محمد علی طالبی روز جمعه در دیدار رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: جاده‌ها جزو سرمایه‌های ملی است و توجه به آن باید همواره مدنظر باشد که در این خصوص اقدام‌هایی صورت گرفته است.

وی با قدردانی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و دست اندرکاران آن در استان، ضرورت پیگیری بهسازی و تامین ایمنی جاده‌های زیرپوشش در مناطق مختلف استان را خواستار شد.

به گزارش عصر جمعه روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل یزد، در این جلسه مقرر شد در زمینه روکش آسفالت برخی جاده‌های اصلی و تامین ماشین‌آلات مورد نیاز راهداری پیگیری لازم صورت گیرد.

عبدالهاشم حسن‌نیا، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور امروز به همراه معاون سازمان یادشده  به یزد سفر کرد و در نشستی موارد مرتبط با حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مطرح و گزارش‌های مختلف در این زمینه بررسی  شد.

همچنین در این جلسه مواردی که برای اجرا و انجام آن نیاز به مساعدت سازمان راهداری بود در اولویت قرار گرفت.

این مسوول در ادامه در جلسه‌ای با حضور تشکل‌ها و صنوف حمل و نقلی استان شرکت کرد و در این نشست موارد مرتبط با حوزه حمل و نقل به صورت جدی‌تر و با جزییات بیشتر مورد بررسی قرار گرفت.

حسن‌نیا در ادامه این  سفر به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و معاونان وی از محور یزد ـ نایین و پروژه های فعال در این محور و وضعیت کیفی روسازی و پیشرفت پروژه ها نیز بازدید کرد.

هم اکنون ۱۷ راهدارخانه‌ها و اداره شهرستانی همراه با ۲۸۱ دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین و ۳۵۰ نیرو در استان یزد مشغول به فعالیت است.

در  استان ۵۳ شرکت حمل و نقل مسافر،  ۲۹ شرکت در مرکز استان و  ۲۴ شرکت در سایر شهرستان ها و ۵۷۶ دستگاه ناوگان عمومی برون شهری اعم از ۳۳۱ دستگاه اتوبوس و ۱۵۸ دستگاه مینی بوس و ۸۷ دستگاه سواری کرایه به همراه ۱۳۹۱ راننده مسافربری در جابه جایی مسافر فعالیت دارد.

تعداد مسافر جابه جا شده در سال ۹۶ یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر بود که این آمار در مقایسه با یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر مسافر جابه جا شده در سال ۹۵ با افزایش سه درصدی مواجه بوده است.

تعداد مسافران جابه جا شده در طرح نوروزی سال قبل که از ۲۳ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا شد نیز ۸۶ هزار و ۲۲۴ نفر با پنج هزار و ۵۰۲ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی بود.

از مجموع راه‌های استان، ۷۲۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۹۶۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۲۷۴ کیلومتر راه آسفالته روستایی است که زیرپوشش اداره کل راهداری ، حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد.

یزد در بحث طول راه‌های شریانی رتبه ۱۰ کشوری، بزرگراه هشتم، راه اصلی رتبه ۱۴ ،‌ راه فرعی جایگاه ۱۵ و طول راه‌های روستایی رتبه ۲۲ کشوری را داراست.

پارسال بیش از ۲۰ میلیون تن کالا از مبدأ یزد به نقاط مختلف کشور حمل و یک‌ میلیون و ۴۸۲ نفر مسافر هم از مبدأ استان به سایر مناطق جابه جا شد.

طول راه‌های استان چهار هزار و ۶۰۲ کیلومتر است که نقش مؤثری در برقراری ارتباط استان‌های جنوبی - شمالی، شرقی - غربی دارد.

این استان یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =