انتشار کلیپ کشتن سگ ماده باردار موجب دستگیری عامل این جنایت در زاهدان شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مرد سنگدلی که در ۲۷ خرداد سالجاری سگ ماده بارداری را در حاشیه شهر زاهدان کشته و کلیپ آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، با تلاش محیط بانان استان دستگیر شد.

حمید ریگی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی انتشار فیلمی دلخراش در روز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه جاری از صحنه کشتار یک سگ ماده باردار در حاشیه شهر زاهدان در فضای مجازی، یگان حفاظت این اداره کل پس از تحقیقات میدانی و اقدام عملیاتی، ظرف ۴۸ ساعت موفق به شناسایی عامل این رفتار غیرانسانی شد.

وی گفت: عامل این اقدام وحشیانه به کمک شاهدان ماجرا با تلاش و پیگیری محیط بانان شناسایی، دستگیر و به همراه مستندات موجود به مقامات قضایی تحویل شد.

رهاسازی پنج بهله پرنده شکاری از سوی یگان حفاظت محیط زیست  

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان گفت: دوستداران طبیعت پنج بهله پرنده شکاری دلیجه را به یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل تحویل دادند که محیط بانان پس از تیمار و اطمینان از سلامت پرندگان، آنها را در زیستگاه مناسب رها سازی کردند.

وحید پورمردان افزود: دلیجه از پرندگان شکاری از تیره شاهینیان و از پرندگان حمایت شده است و معمولا پستانداران کوچک، مارمولک ها، نرم تنان، موش ها، قورباغه ها یا حشرات بزرگ را شکار می کند و حتی توانایی شکار قمری ها و پرندگان کوچک در حال پرواز را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =