۳۱ خرداد روز یادآوری برای خواندن دوباره چمران

تهران - ایرنا- فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت سال‌روز شهادت مصطفی چمران، گفت: ۳۱ خرداد هر سال روز یادآوری است برای خواندن دوباره چمران و نگریستن به خود «به آنچه می‌اندیشیم، می‌گوییم و رفتار می‌کنیم».

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی روز جمعه در یادداشتی به مناسبت ۳۱ خرداد، سالروز شهادت شهید مصطفی چمران، نوشت: درود می فرستیم به روح بلندِ بزرگمرد عرصه‌ علم و جهاد، شهید دکتر مصطفی چمران که الگوی ایثار و شجاعت است و منتهای بصیرت و عرفان.

وی افزود: او نشسته بر سجاده عبادت، به قلّه‌های تعالی نظر داشت و در میدان رزم چون شیر، صف‌شکن بود، بی‌قرار نوشیدن باده میهمانی خدا!  و در برابر دشمن، سراسر آتش خشم بود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه روح روح لطیف شهید چمران مدهوشِ صنع خدا در آفرینش یک گل و دل او، رنجورِ غلتیدن اشک یتیم بود، تصریح کرد: شهید چمران! متنفر و بری از شیطان بزرگ آمریکا بود؛ هرچند پاره تنش را جا گذاشته بود آنجا!
سراسر خشم سوزنده بود در مقابل صهیونیسم و اشغالگران وادی مقدس قدس و باکی نداشت از این‌که خود یکپارچه آتش و آهن گداخته شود در این مصاف.

امیر سرلشکر موسوی در این یادداشت نوشت: بر نتافتن ظلمِ ظالم و دفاع از مظلوم، هر که باشد و هر جا و با هر رنگی، مرام او بود.

وی با بیان اینکه در هجرت و جهاد، تحصیل و سیاست، مدیریت و همت و آرمان‌خواهی و دلیری، شهید چمران الگوی شایسته‌ای است برای جوانان، خاطرنشان کرد: گرامی می‌داریم یاد و خاطره چابک سوار عشق و نیایش را که سرگذشت او مصداقی است از «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم».

فرمانده ارتش در پایان نوشت: ۳۱ خرداد هر سال روز یادآوری است برای خواندن دوباره چمران و نگریستن به خود «به آنچه می‌اندیشیم، می‌گوییم و رفتار می‌کنیم».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =