۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83826435
۰ نفر

برچسب‌ها

قانون برخورد با تخریب کنندگان باغات اصلاح شود

یزد- ایرنا- امام جمعه تفت گفت: در زمینه تخریب باغات باید قانون اصلاح شود و همچنین مردم در فروش آنها خیلی با دقت عمل کنند.

حجتالاسلام سیدمحمد سرمه چشم در گفت و گو با خبرنگاران افزود: لازم است شورای شهر و شهرداری، باغداران و اهالی را در جریان اثرات زیان‌بار فروش باغ‌ها قرار دهند.

وی درباره حضور اتباع خارجی در داخل شهر و روستاها ابراز نگرانی کرد و گفت: حضور این افراد در تفت به شکل تصاعدی در حال  افزایش است و امکاناتی که  در اختیار دارند، بعضاً جوانان شهرستان ندارند.

رییس شورای فرهنگ عمومی تفت اظهار کرد: مسوولان امنیتی، نظامی و انتظامی و دستگاه‌های مختلف نیاز است در این زمینه حساسیت به خرج داده و بر حضور اتباع، کنترل و نظارت بیشتری داشته باشند.

سرمه‌چشم به زیاد شدن هیئت‌های زیرزمینی در شهرستان واکنش نشان داد و گفت: بزرگان محلات، هیئت امناء مساجد و حسینیه‌ها و افراد صاحب نفوذ ضروری است در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

فرماندار تفت قبلا در  گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: نحوه تشدید برخورد قضایی با تخریب کنندگان باغ‌های این شهرستان, در نشستی با مسوولان قضایی, ابلاغ و اجرایی می‌شود.

علی رضا نوکار با اشاره به قطع درختانی در یکی از باغات این شهر گفت: با حضور ماموران شهرداری از فعالیت تخریبی فرد خاطی جلوگیری شد.

به گفته وی در نشست مورد اشاره با مسوولان قضایی شهرستان, تکلیف کلی باغها در این زمینه ابلاغ و اعلام میشود تا اجرایی گردد.

وی تاکید کرد مالکان باغها فقط میتوانند ۱۰ درصد کل باغ خود را تا سقف ۱۵۰ متر مربع به ساختمان تبدیل کنند و بیشتر از آن تخلف است.

فرماندار تفت تاکید کرد: پرونده فرد متخلف به دادگاه میرود و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

شهر تفت که به باغشهر استان یزد شهره است از قطب های اصلی محصولات کشاورزی و بویژه انار استان و کشور محسوب میشود.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =