۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 83826415
۰ نفر

برچسب‌ها

امامان جمعه مرکزی: سیطره استعماری آمریکا در حال فروپاشی است

امامان جمعه استان مرکزی گفتند: سیطره و قدرت استعماری آمریکا در دنیا در حال افول است.

خطیبان جمعه استان مرکزی با توجه به شرایط کنونی دنیا و ضعف قدرت استعماری، سیطره ظلم آمریکا بر جهان را در حال افول توصیف کردند.

امام جمعه ساوه گفت: امروز آمریکا دیگر آن ایالات متحده نیست و در درون این کشور تظاهرات و اغتشاشات گسترده ای علیه نژادپرستی برپا شده که مشروعیت نظام حاکم را زیر سئوال برده و نشان می دهد که هیمنه اقتدار این کشور رو به افول است.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ساوه اظهار داشت: نظام اقتدارگرا و استکباری آمریکا در برابر جبهه مقاومت دچار شکست شده است.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران، گفت: وی نه تنها افتخار ساوه‌ای ها و ایرانی‌ها بلکه افتخار جهان اسلام و بنیانگذار جریان مقاومت اسلامی در لبنان و دفاع از سرزمین‌های اسلامی است. 
امام جمعه ساوه افزود: شهید چمران در ابعاد گوناگون ممتاز بود و وی در واقع دانشمندی نابغه، مجاهدی نستوه و عارفی با زهد بود که رغبتی به دنیا نداشت.

وی گفت: شهید چمران همه امتیازات و منصب را برای بندگی خدا و خدمت به اسلام و امت اسلامی می‌خواست.

وی با اشاره به روز تبلیغ دین، گفت: باید با تبلیغات و اخلاق اسلامی و عالمانه مردم را به سوی خدا دعوت کنیم و در این راه هدف جذب حداکثری باشد.

حجت الاسلام حسینی گفت: با عمل به شعار و گفته هایمان باید صداقت خود را اثبات کنیم تا مردم از ما بپذیرند زیرا آنها بیش از آنکه به حرف ما گوش دهند به عمل ما توجه می‌کنند.

وی گفت: مشکل تبلیغات ما این است که به این اصول توجه نمی‌کنیم زیرا ایمان به صرف پوشش و ظاهر و یا با شعار درست نمی‌شود.

امام جمعه ساوه با اشاره آغاز دهه کرامت و روز دختر همزمان با تولد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: باید قدر دختران مان را بدانیم زیرا هر کس یک دختر داشته باشد در اصل پوششی برای ایمن ماندن از آتش برای خود ایجاد کرده است.

خطیب جمعه خمین نیز گفت: برخلاف مشکلاتی که ویروس کرونا برای استکبار جهانی و هم پیمانانش ایجاد کرده اما آنها دست از توطئه گری علیه انقلاب اسلامی برنمی دارند.

حجت الاسلام سید علی حسینی پور در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه خمین افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان اهمیت بسیاری داده شده است و رفع شبهه علمی نسبت به ارزش‌های اسلامی در فضای مجازی باید در دستور کار متولیان امور جوانان قرار گیرد.
خطیب جمعه خمین با اشاره به سالروز برکناری بنی صدر از مقام نخست وزیری توسط امام خمینی(ره) گفت: بنی صدر به دلیل نداشتن کفایت و اسلام ستیزی برکنار شد.
حجت الاسلام حسینی پور اضافه کرد: تاریخ ثابت کرد که نظام اسلامی پایدار است و هیچ قدرتی توان مقابله با این نظام را ندارد.
وی با اشاره به هفته قوه قضائیه افزود: اقدامات دستگاه قضا سبب ایجاد امید در دل مظلومان و ترس در ظالمان شد.
امام جمعه خمین ادامه داد: عمل مسئولان و مردم بر اساس آموزه‌های دینی راهکار بسیاری از مشکلات است.
حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به افزایش آمار بیماران کرونا افزود: رعایت موازین بهداشتی می‌تواند از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =