درمان بیماران کرونایی به روش پلاسمای خون در آبادان آغاز شد

آبادان – ایرنا – رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از اخذ مجوز از وزارت بهداشت، استفاده از پلاسمای بیماران بهبود یافته کووید ۱۹ برای درمان بیماران مبتلا به کرونا با همکاری سازمان انتقال خون استان در آبادان آغاز شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکراله سلمان‌زاده روز جمعه اظهار داشت:از بهبود یافتگان بیماری کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان درخواست می‌شود تا برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب استان خوزستان پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

وی افزود: از بیماران بهبودیافته کووید ۱۹ در شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان که به بهبودی کامل رسیده اند دعوت می‌شود تا به شکرانه بازیابی سلامتی خود برای اهدای زندگی به دیگر مبتلایان به این بیماری پلاسمای خون خود را اهدا کنند تا در این اقدام انسان دوستانه شریک شوند. 

سلمان‌زاده تصریح کرد: بیمارانی که حداقل چهار هفته از بهبودی آنان گذشته باشد می‌توانند پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

وی افزود:بهبود یافتگان کووید ۱۹ که تمایل دارند در این امر خداپسندانه شرکت کنند می‌توانند به معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان واقع در احمدآباد، خیابان ۱۵ اصلی، نبش ۶ فرعی مراجعه  یا از طریق تماس با شماره ۰۹۳۷۶۳۱۹۱۶۱  آمادگی خود را اعلام کنند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود:به هریک از علاقه مندان شرکت کننده در این امر خداپسندانه مبلغ یک میلیون ریال بعنوان هدیه اهداء و هزینه رفت و آمد آنها تا اهواز  نیز پرداخت می شود.

استان خوزستان همچنان از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =