امام جمعه اردبیل: وظیفه نمایندگان نظارت بر حسن اجرای قانون است

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل وظیفه نمایندگان را نظارت جامع بر حسن اجرای قانون ذکر کرده و گفت: این نظارت باید دقیق باشد تا عدالت در مرحله اجرا زیر پا گذاشته نشده و منافذ سوء استفاده از پست‌های حساس و امکانات عمومی به طور کامل سد گردد.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: نمایندگان مجلس یازدهم همچنین تلاش کنند تا  قوانینی تصویب شود که کشور را از تمام خطرات خلاص کرده و ملت را در رفاه معنوی، اخلاقی و مادی قرار دهد.

وی تاکید کرد که نمایندگان به دنبال عزل و نصب‌ مدیران نروند و اگر جایی نیاز ضروری به عزل و نصب‌ها بود، اول اینکه کسی که  خودشان می‌آورند قوی‌تر از مدیر معزول بوده و دوم نیز فردی که می‌آورند نباید از ستاد انتخاباتی آنها یا از فامیل و آشنایان باشد، ضمن اینکه به هیچ وجه نباید به آموزش و پرورش نزدیک شوند.

او بیان کرد: دعا می‌کنیم که مجلس در راس امور باشد و نمایندگان ثابت کنند که مجلس عصاره ملت است.

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اقامه نماز جمعه پس از مدت‌ها تعطیلی بیان کرد: در تمام این مدت تابع تصمیم ستاد کرونا بوده و از این به بعد هم تابع ستاد خواهیم بود.

 وی اضافه کرد: بنابر اعلام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هیچ نهادی مثل نهادهای مربوط به رهبری، تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا را به صورت عالی رعایت نکردند.

 آیت الله عاملی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در جهان گفت: کرونا بلای الهی است اما عبرت‌کده هم هست و خداوند در روز قیامت با آن بر انسان‌ها مخصوصا بر کفار احتجاج خواهد کرد، 

 با کرونا معلوم شد که ما  بسیار ضعیف هستیم و ممکن است به راحتی ۱۰ هزار نفر جان خود را از دست بدهند همچنان که در ایران تا به حال نزدیک به ۱۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: با کرونا معلوم شد که مدیریت دنیا دست انسان‌ها نیست و خداوند مدبراتی دارد،  کرونا دولت‌های بزرگ را به راحتی ذلیل کرد و هیبت آنها را از بین برد،  تکبر، استکبار و تفرعن قلدرهایی مثل ترامپ را ضایع کرد و برنامه‌های آنها و اقتصادهای بزرگ دنیا را متزلزل ساخت.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در کرونا دیدیم چگونه علم، پیشرفت‌های علمی، تکنولوژی  همه عقیم و با یک ذره تمام مراکز تحقیقاتی زمین‌گیر شدند، اظهار کرد: از  کرونا معلوم شد که انسان‌ها به خداوند محتاج هستند و در برابر خداوند نباید چموشی کنند.

آیت الله عاملی  از شهروندان استان خواست تا در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نهایت همکاری را داشته باشند و اگر دستورات بهداشتی  رعایت نشود به منزل اول باز خواهیم گشت و در آن صورت مقصران مسوول خون انسان‌های بی‌گناه خواهند بود.

به گزارش ایرنا، امروز پس از مدت‌ها نماز جمعه در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل اقامه شد، این استان از نظر بیماری کرونا در وضعیت زرد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =