محور خطبه‌های نمازجمعه شهرستانهای استان اصفهان

اصفهان- ایرنا - افزایش اجاره‌بها مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد، ویروس کرونا زندگی جهان بشری را مختل کرد و دشمن سعی دارد بنیان خانواده را سست کند از جمله محور خطبه‌های نمازجمعه این هفته امامان جمعه شهرستانهای استان اصفهان است.

کاشان

امام‌جمعه موقت کاشان گفت: ویروس کرونا زندگی جهان بشری را مختل کرد و انسان‌ها هشیار شدند که خیلی در برابر عظمت و قدرت خداوند متعال ضعیف هستند.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های نماز جمعه این شهر افزود: ابرقدرت‌ها در برابر این ویروس به التماس افتادند و درسی که کرونا به مردم داد این بود که نباید ضعف خود و قدرت خداوند متعال را فراموش کنیم، اگر غافل شویم به انحراف کشیده می‌شویم.

وی بیان کرد: مسوولان و همه قشرهای مردم ایران با فداکاری و از جان‌گذشتگی بر این ویروس پیروز شدند اما آمریکا به علت ناتوانی سقوط کرد.

امام‌جمعه موقت کاشان اضافه کرد: کمک مومنانه در بحران بیماری کرونا که برای رضایت خدا انجام شد، نمونه‌ای از کرامت و بخشش انسانی بود که با اخلاص و بدون ریا و تحقیر کردن، به هنگام و با حفظ کرامت انسانی به نیازمندان صورت گرفت.

وی با اشاره به هفته کرامت یادآور شد: این مناسبت با سالروز ولادت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) آغاز می‌شود و در روز یازدهم ذی‌القعده، زادروز خجسته حضرت امام رضا (ع) پایان می‌یابد.

اسلامی‌تبار تاکید کرد: اهل بیت (ع) کریم بودن را برای فخرفروشی نمی‌خواستند، بلکه برای بخشش و پیش از آن که شخص نیازمند دست خود را دراز کند، به آنها کمک می‌کردند.

به گفته وی کریم کسی است که به مردم احسان، کمک و خدمت می‌کند و این خدمت و احسان را به عنوان تکلیف شرعی انجام می‌دهد.

امام‌جمعه موقت کاشان در ادامه با گرامی‌داشت یاد شهیدان صفار هرندی، بخارایی، امانی و نیک‌نژاد گفت: این شهیدان سال ۱۳۴۴ در اوج ظلمت طاغوت درخشیدند و راه مبارزه با ظلم، شهادت و دفاع از حق و دین را به روی مردم گشودند.

وی همچنین به یکم خرداد، سالروز شهادت سردار مصطفی چمران اشاره کرد و افزود: همه شهیدان با عظمت و عزیز هستند اما برخی شهیدان از ویژگی‌ها و عظمت خاصی برخوردار هستند؛ چنان که منش، سیر، سلوک، اخلاق و خصوصیات آنها می‌تواند برای جوانان الگو و به فرموده مقام معظم رهبری، مانند شهید سردار سلیمانی یک مکتب باشد.

خور و بیابانک 

حجت‌الاسلام سعید جاویدی  امام جمعه خور و بیابانک گفت :  استمرار گرانی زمین ، مسکن و افزایش اجاره بها مشکلات زیادی برای مردم و جوانان ایجاد کرده است.

وی افزود: گرانی زمین و مسکن به هیچ عنوان شرعی و قانونی نیست و مسئولان شهرستان خور و بیابانک باید به فوریت به این مساله رسیدگی و دغدغه جوانان توجه و رسیدگی کنند.
حجت الاسلام جاویدی خاطرنشان کرد: رعایت حجاب اسلامی ضامن سلامت اخلاقی جامعه اسلامی است.
وی تصریح کرد: بروز بی‌حجابی که توطئه دشمنان انقلاب اسلامی است باعث بروز خسارت و ضرر و زیان به جامعه و پسرفت نظام اسلامی می‌شود.
وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: انتخاب این شعار بیانگر دغدغه رهبری نسبت به مسائل اقتصادی و معیشتی است که باید از سوی همه مسوولان و مردم مورد توجه قرار بگیرد.
امام جمعه خور و بیابانک افزود: حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم و طبقات آسیب‌پذیر جامعه باید هدف اصلی و محور تصمیم نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی باشد.

نایین

- امام جمعه نایین گفت: آمریکا هنوز می‌خواهد بگوید ما ابرقدرتیم در حالی که همه جهانیان دیدند که این کشور دیگر نمی‌تواند تصمیم‌گیرنده مسائل  راهبردی جهان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر نایین در رواق فاطمیه امام زاده سلطان سید علی(ع)  با اشاره به تحولات اخیر در آمریکا، خاطرنشان کرد: تظاهرات فراگیر در ۵۰ ایالت آمریکا و شکستن نمادهای ملی این کشور پس از جنگ جهانی دوم بی سابقه و ابرقدرتی آمریکا در حال افول است زیرا قدرت نرم آنها فرسوده شده است.

وی بیان داشت: آینده جهان شاهد تجزیه و تفرقه در آمریکا خواهد بود و آنها دیگر نام ایالات متحده را به یدک نخواهند کشید با این حال آمریکایی ها تا نفس دارند دست از اختلاف افکنی در کشورهای دیگر برنخواهند داشت.

وی گفت: آمریکا در درون کشور خود با مشکلاتی همچون ناتوانی در کنترل بیماری کرونا و نژادپرستی مواجه است و از نظر سیاسی  فرافکنی می‌کند تا خود را از این گرفتاری و مشکل داخلی کشور نجات دهد؛ از همین رو برای جهان خط ونشان می‌کشد.

امام جمعه نایین اظهار داشت: رسالت دستگاه قضایی گرفتن حق مظلوم و مبارزه با ظالم و مفسد است.

سجادی با اشاره به هفته صرف جویی در مصرف آب از مردم خواست که با توجه به افزایش دمای هوا در فصل تابستان تا حد امکان در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا مردم با مشکلات و کمبود مواجه نشوند.

اردستان

امام‌جمعه اردستان گفت: دشمن تلاش دارد، بنیان خانواده‌ها را در ایران سست کند و جوانان را به انحراف بکشاند.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان بیان کرد: رژیم‌ صهیونیستی با ساخت فیلم‌ها و سریال‌های مستهجن و تبلیغات مسموم در رسانه‌های خود این موضوع را دنبال می‌کند تا در ایران و کشورهای اسلامی باورها را سست و بنیان خانواده را نابود، دختران و پسران را منحرف کند.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم جامعه اصلاح و پیشرفت کند، باید از خانواده آغاز شود و بنیان خانواده را در برابر تلاش‌های مخرب رسانه‌ای و همه جانبه دشمن حفظ کرد.

امام‌جمعه اردستان با اشاره به نزدیکی هفته قوه قضاییه گفت: امروز کسانی هستند که قصد تخریب و تضعیف این قوه را دارند که به آن‌ها هشدار می‌دهیم دست از این کار نادرست خود بردارند و بگذارند آن‌ها کارشان را به خوبی انجام دهند و امثال طبری‌ها را محاکمه و مجازات کنند.

دهشیری یادآور شد: خانواده‌ها باید مواظب جوانان خود باشند تا گرفتار توطئه دشمنان و شیطان‌های زمان نشوند و فریب نخورند زیرا فرد معتاد مانند یک انگل است که به درد جامعه نمی‌خورد و نمی‌تواند مرد و زن یا پدر و مادر خوبی باشد.

امام‌جمعه اردستان اضافه کرد: جامعه افرادی مانند شهید چمران و سردار سلیمانی می‌خواهد نه منافقان و منحرفان؛ ما باور داریم خون شهیدان و رنج اسیران و جانبازان حامی این نظام است، هر چند آمریکا، صهیونیسم و غرب تلاش در نابودی آن دارند.

وی در ادامه نیز اظهارداشت: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا، موجب شیوع دوباره این ویروس شیطانی شده است که ضرورت دارد مردم فاصله‌گذاری و مسایل بهداشتی را در سطح جامعه رعایت کنند تا شاهد اوج‌گیری دوباره این ویروس در منطقه نباشیم.

امام‌جمعه اردستان افزود: مسوولان‌ اردستان با چند نرخی بودن اجناس در شهرستان برخورد کنند و اداره‌های صمت و تعزیرات‌ تلاش خود را جدی‌تر داشته باشند و کسبه و فروشندگان انصاف را رعایت کنند.

آران و بیدگل

امام‌جمعه آران و بیدگل به مشکلات مهم این شهرستان و لزوم توجه جدی و رفع آنها اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف است که ضرورت دارد در سال جهش تولید، توجه ویژه‌ای به آنها با تدبیر مسوولان صورت گیرد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه به ضرورت توسعه گردشگری در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: ساماندهی گردشگری سالم موجب رونق اقتصاد می‌شود که در این راستا فرهنگ‌سازی و فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری ضروری است.

وی با بیان اینکه توجه به توسعه راه‌ها در آران و بیدگل ضروری است، افزود: باید مسوولان امر در زمینه توسعه راه‌ها در راستای خارج کردن شهرستان از بن‌بست کنونی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

امام‌جمعه آران و بیدگل تک محصولی بودن را زنگ خطری برای این شهرستان برشمرد و بیان کرد: باید زمینه استقرار سایر صنایع در شهرستان فراهم شود و همچنین برنامه‌ریزی برای تکمیل زنجیره تولید فرش ماشینی انجام شود.

وی برنامه‌ریزی در راستای استفاده بهتر از ظرفیت معدن‌های شهرستان، بالا بردن نقش دانشگاه‌ها و ضرورت توجه بیشتر به پژوهش را از دیگر مسایل مهم ذکرکرد و گفت: تکمیل ۲ باب بیمارستان در حال ساخت در این شهرستان هم باید مورد توجه بیشتر مسوولان قرار بگیرد تا شاهد کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان باشیم.

سلیمانی با اشاره در پیش بودن هفته قوه قضاییه و سالگرد شهادت دکتر بهشتی نیز یادآور شد: ایشان شخصیتی مدیر، سیاست‌مدار، فقیه و جامعه‌شناس بود که زیر بنای قوه قضاییه را پایه‌ریزی کرد.

وی به اهمیت ویژه قوه قضاییه در حکومت اسلامی اشاره کرد و افزود: ریاست قوه قضاییه در دوره جدید دارای روحیه انقلابی و ابتکاری است که مایه امید در جامعه و مردم شده است و با جدیت مطالبات رهبری را پیگیری می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =