۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83826361
۰ نفر

برچسب‌ها

اهم سخنان خطیبان جمعه دامغان و میامی

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: ناامنی، تزلزل اداره دولت و اعتراض‌های بی سابقه در آمریکا، این کشور را به افول و فروپاشی نزدیک کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی (ره) دامغان گفت: تبعیض نژادی و اداره نامناسب دولت آمریکا، جنبش اعتراض‌ها را در ۵۰ ایالت آمریکا ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: این وضعیت افول آمریکا و فروپاشی آن را نشان می‌دهد که به لطف خدا تجزیه آمریکا به زودی مشهود است. 

وی ادامه داد: شخصیت عجیب ترامپ تمام ایالت ها را متفرق و شکاف در این کشور را به وجود آورده است که بدون شک این فرد با تصمیم‌های خود آمریکا را به نابودی نزدیک می‌کند. 

حسینیان به وضعیت زرد کرونا در دامغان اشاره کرد و اظهار داشت: ما مردم از شبکه بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، کادر بیمارستان ولایت، نیروهای خدمات، پرستاران و پزشکان قدردانی می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که مردم بهداشت فردی، خانوادگی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

حسینیان تصریح کرد: موضوع سالک نیز این روزها مطرح است که طبق اعلام شبکه بهداشت، ۵۰ روستا لانه کوبی شده است و دهیاران و شوراها نیز در کنار نهادهای مربوط در این امر تلاش می‌کنند. 

حسینیان گفت: در مقاطع اخیر نزولات فراوانی داشتیم اما باتوجه به برداشت‌های سال‌های اخیر از سفره‌های زیرزمینی، هنوز خشکسالی برطرف نشده است و مردم باید در مصرف آب صرفه جویی کنند. 

امام جمعه دامغان به تلاش سه ماهه قرارگاه مواسات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم در ۲ مرحله، بیش از ۲ میلیارد ریال به این قرارگاه کمک کردند و دراین سه ماه اخیر، هزاران بسته معیشتی، مواد ضدعفونی و کارت خرید ارزاق توزیع شده است.

*

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سایری امام جمعه موقت میامی‌ نیز در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع این شهر افزود: فرهنگ کمک به محرومان را باید در بین مردم نهادینه کرد تا بسیاری از مشکلات در سطح جامعه حل شود.
وی به شرایط سخت معیشتی مردم اشاره کرد و اظهار داشت: نیاز است رسالت اهل بیت(ع)  را در کمک به فقرا ادامه داد و این رسالت در سطح جامعه ترویج یابد.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت دهه کرامت برای ترویج فضیلت‌های سبک زندگی رضوی در جامعه بهره کامل را برد.
سایری با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: رسالت این نهاد انقلابی  ترویج ارزش‌های دینی است.
وی یادآور شد : تبلیغات اسلامی یک نهاد سیاست گذار در عرصه‌های فرهنگی است.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران اظهار داشت : امروز بیش از هر زمانی به شهید چمران و راه و روش او نیاز داریم و باید خدمات ارزشمند وی برای نسل جدید جامعه بازگو شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =