امام جمعه خلخال :خیز کرونا در این شهرستان نگران کننده است

اردبیل_ایرنا_ امام جمعه خلخال گفت: افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان نگران‌کننده بوده و پیشگیری از ادامه این روند نیازمند توجه جدی مردم به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نماز جمعه خلخال با اشاره به افزایش رقم مبتلایان به بیماری کرونا در نتیجه بی‌توجهی به رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی افزود: از همه مردم منطقه انتظار می رود با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی مربوط به پیشگیری از کرونا سلامتی خود و دیگران را در شرایط حساس امروزی  دچار مشکل نکنند.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل مهم ایجاد آرامش انسان در طول زندگی بهره‌مندی  از سلامت جسم و روح است اظهار کرد: انسان سالم از وارد کردن هرگونه صدمات جسمی و روحی ناشی از بی‌توجهی به مسائل بهداشتی به خود و دیگران در دین اسلام منع شده است.

خطیب جمعه خلخال اضافه کرد: در شرایط کرونایی همه آحاد جامعه باید مراقب سلامتی خود بوده و از انجام اعمال و کارهای که موجب افزایش این بیماری و وارد شدن صدمات جانی به خود و دیگران می‌شود به جد پرهیز کنند.

خطیب جمعه خلخال با گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر از افزایش اعتیاد در جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: بیکاری‌، بی‌توجهی خانوادها به مراقبت از فرزندان، همنشینی بد و ناسالم، تلاش استکبار برای استفاده از ترفند ترویج اعتیاد در جامعه برای تسلط بیشتر بر جوامع اسلامی و دوری ازخانواده از جمله علل و عوامل افزایش اعتیاد  به مواد مخدر در جامعه  است.

حجت الاسلام اسدی با اشاره به کشف بیش از ۱۴۰ کیلوگرم موادمخدر در بهار امسال توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر  افزود: افزایش میل به مصرف مواد مخدر در این شهرستان موجب نگرانی بوده و باید چاره‌ای به پیشگیری از ابتلای افراد بیشتر به مواد افیونی اندیشیده شود.

وی با انتقاد  از آغاز دیرهنگام طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در خلخال با توجه به محدودیت فصل‌کاری در این منطقه سردسیر کشور اظهار کرد:پس از گذشت سه ماه از فصل بهار هنوز بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در خلخال شروع نشده است.

او با اشاره به نبود سرویس بهداشتی در منطقه نمونه گردشگری ازناو  اظهار کرد: در حالی که مدام از توسعه گردشگری منطقه سخن گفته می‌شود ولی مسوولان ذی‌ربط چه وقت می‌خواهند کار خود را در این زمینه آغاز کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =