امام جمعه شاهرود: مردم به اقدام‌های قوه قضاییه امیدوار شده‌اند

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود با بیان این که قوه قضاییه در ماه‌های گذشته برنامه های خوبی برای مبارزه با فساد آغاز کرده ، گفت : این قوه اکنون به نقطه امید مردم تبدیل شده است.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه که در حسینیه مدرسه قلعه این شهر برگزار شد، افزود : یکی از کارهای خوب قوه قضاییه شروع مبارزه با فساد از درون خود دستگاه است.

وی با بیان این که این تلاش انقلابی موجب شده تا در مردم احساس عدالت ریشه بدواند، گفت: با آغاز این حرکت مهم ، سفارش ، پول و نفوذ در روند پرونده ها تاثیری نخواهد داشت.

 امام جمعه شاهرود گفت: همه دستگاه های زیر مجموعه نظام باید مبارزه با فساد  را از درون دستگاه مربوطه آغاز کرده و اجازه ندهند پرونده های قضایی تشکیل شود.

  وی به آغاز هفته افشای حقوق بشر آمریکایی هم اشاره کرد و گفت : مردم ایران از سال ۳۲ به این امر واقف هستند که نزد آمریکایی‌ها بشر اصلا مهم نیست ، امروز مردم این کشور هم این نکته را فهمیده و دنبال احقاق حقوق هستند.

  وی جامعه آمریکا را ناهمگون خواند و گفت : قدرت نرم و سخت این کشور دچار افول شده اما مسوولان این کشور با رذالت هر چه بیشتر هنوز با شعار حقوق بشر به تحریم ملت های آزاده دیگر کشور ها اقدام می کنند.

  خطیب جمعه شاهرود به روز ولادت حضرت فاطمه معصومه (ع) و روز دختر هم اشاره کرد و گفت: اگر خواهان جامعه ایده آل در آینده هستیم باید در تربیت دختران امروز تلاش بیشتر کنیم.

امینی سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران را یادآور شد و گفت: آن شهید با درایت و بصیرت بالایی که داشت همه امکانات موجود در غرب را رها کرده و به کمک مسلمانان و هموطنانش شتافت.

  وی به خروج برخی دانشمندان از کشور اشاره کرد و گفت: این افراد که با پول این مردم درس خوانده و به مراتب بالاتر رسیده اند ، به شهید چمران تاسی کرده و خدمت به مردم کشور را پیشه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =