امام جمعه شهرکرد: شهید چمران الگوی عملی و  انقلابی جامعه دانشگاهی است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، با اشاره به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان گفت: شهید چمران الگو و سرلوحه عملی و انقلابی برای جامعه دانشگاهی کشور است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ خردادماه در مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد افزود: پول، ثروت، مقام و شهرت این بزرگ مرد را اشباع نکرد، بلکه جهاد در راه خدا و در جهت دین خدا تلاش کردن و تقویت دین خدا و مبارزه با دشمنان و ستمگران شاکله حرکت این شهید بزرگوار بود.

وی گفت: ضرورت توجه به نقش الگویی این شهید اندیشمند و ویژگی‌های علمی، اخلاقی و شخصیتی شهید دکتر مصطفی چمران باید در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مورد توجه باشد.

خطیب جمعه شهرکرد، با اشاره به موقعیت نظام اسلامی در جامعه و منطقه گفت: مردم باید دولت و مجلسی انتخاب کنند که در تراز انقلاب و نظام اسلامی باشد و در آینده دولتی را انتخاب کنند که روحیه و فکر جوان داشته باشد و تداوم دهنده روحیه و آرمان‌های مقام معظم رهبری باشند.

وی با اشاره به اینکه در روز اول تیرماه نظام جمهوری اسلامی و مجلس به بی‌کفایتی سیاسی بنی‌صدر رای مثبت دادند، افزود: در آن زمان، امام راحل تمام نازیبابی‌ها، بدی‌های و تخلفات بنی‌صدر را به دلیل اینکه مردم به بنی‌صدر رای داده بودند، تحمل می‌کردند و منتظر بودند تا مردم خوشان به بی‌کفایتی بنی‌صدر پی ببرند.

نکونام، با اشاره به اینکه مردم در انتخابات مجلس این دوره به خوبی و با بصیرت و آگاهی افراد اصلح را انتخاب کردند، افزود: مردم در نظام جمهوری اسلامی باید رییس جمهوری و مجلسی را انتخاب کنند که در تراز نظام اسلامی حرکت کنند و جوان باشد.

امام جمعه شهرکرد، به نامگذاری نخستین روز از تیرماه به عنوان روز اصناف اشاره کرد و گفت: اصناف در همه عرصه‌ها به خصوص در عرصه کمک به همنوع  و کمکهای مومنانه تلاش خوبی داشتند.

وی ، بر تقویت سلامت اصناف در این روزها و حرکت کردن در مسیر اسلام برای جامعه اصناف تاکید کرد و گفت: اصناف در این روزهای کرونایی در عرصه کمک‌های مومنانه نقش خوبی ایفا کردند.

نکونام، به سالروز تشکیل سازمان تبلیغات و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی از سوی امام راحل اشاره کرد و گفت: مساله تبلیغ و اطلاع‌رسانی ضرورت نظام اسلامی است که این امر خاص سازمان تبلیغات اسلامی نیست.

امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: در این روزها با گسترش فضای مجازی همه می‌توانند با امر به معروف و نهی از منکر، بدهی را تذکر  بدهند و خوبی‌ها را ترویج کنند.

وی ، به آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) اشاره کرد و گفت: حضرت معصومه (س) الگوی عفاف ،پاک‌دامنی، حجاب برای زنان و دختران هستند.

به گفته وی، امروز برخی دختران و زنان در جامعه اسلامی با الگوپذیری از این بانو گرانقدر به خوبی عمل کردند و یک عده نیز در این برهه بد عمل می‌کنند و زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی را به ‌صورت عالمانه، و عامدانه و یا جاهلانه با بدحجابی و بی‌حجابی افزایش می‌دهند.

نکونام، به برخی بداخلاقی‌ها و بدحجابی‌ها در مراکز گردشگری اشاره کرد و گفت: متولیان و مردم باید مراقب باشند و  اجازه ندهند این مفاسد رونق پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، بر مجاهدت در راه خدا به عنوان سرلوحه کار مومنان تاکید کرد و گفت: تقویت دین خدا، امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح جامعه از گناه و فساد، توسعه اقتصاد جامعه و بالا بردن تولید در جامعه و دوری از بداخلاقی، زشتی و پلیدی‌ها مصداق جهاد در راه خداست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =