فراخوان جنبش فتح برای برگزاری تظاهرات خشم علیه رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- جنبش فتح روز جمعه در بیانیه‌ای خواستار برگزاری تظاهرات در مخالفت با طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری شد.

به گزارش پایگاه خبری سما فلسطین، «اسامه القواسمی» سخنگوی فتح از مردم فلسطین خواست تا با برگزاری تظاهرات خشم مخالفت خود را در برابر اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

وی همچنین تاکید کرد که مردم فلسطین هرگز در برابر دشمن صهیونیستی تسلیم نمی‌شوند و از سرزمین خود دفاع خواهند کرد.

در بیانیه فتح خطاب به مردم فلسطین آمده است: ای ملت بزرگ به پا خیزید و با ما در تظاهرات خشم در محکومیت سیاست‌های جنایتکارانه اسرائیل شرکت کنید تا در برابر همه جهان با صدای بلند فریاد بزنیم «نه به الحاق»، «نه به معامله ذلت‌بار»، «آری به قدس پایتخت فلسطین».

رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال در آورده، به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.  

طرح صلح «دونالد ترامپ» که به «معامله قرن» معرفی شده است، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =