اصناف غیرضروری سنندج فعال در شرایط کرونا اخطار گرفتند

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به شرایط بحرانی کرونا، کارشناسان مرکز بهداشت محیط سنندج ۴۰ مورد اخطار برای اصناف غیرضروری و فعال این شهر صادر و هفت واحد را پلمب کردند.

دکتر آرزو فلاحی روز جمعه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: هفته گذشته ۱۲۳ مورد بازدید از اماکن و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی در سطح شهر سنندج صورت گرفت.
وی از پلمب هفت مورد از اماکن شامل یک خانقاه، ۲ باب مغازه خرمافروشی و چهار باب قلیان‌سرا در شهر سنندج خبر داد و افزود: در همین مدت ۴۰  مورد اخطار برای مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و واحدهای صنفی غیر ضروری به علت تخطی از دستورالعمل‌های بهداشتی صادر و ۲ مورد برای بررسی بیشتر به دادگاه معرفی و ۲ مراسم ختم و عروسی نیز لغو شدند.
فلاحی تاکید کرد: واحدهای صنفی غیرضروری برای پیشگیری از شیوع کرونا مکلف به تعطیلی و عدم فعالیت تا اطلاع ثانوی هستند.

وی یادآور شد: با توجه به همه‌گیری کرونا و وضعیت قرمز در استان کردستان، چنانچه واحدی نسبت به اجرای این تصمیم کوتاهی کرده و اقدام به باز کردن و فعالیت کند، پلمب شده و علاوه بر این بر سر درب مغازه، پلاکارد نصب و متخلف جریمه می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد تا ظهر پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =