پرداختن به مسایل جزیی نمایندگان مجلس را از مسوولیت‌های ملی باز می‌دارد

تبریز - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداختن به مسایل جزیی، نمایندگان خانه ملت را از مسوولیت‌های ملی باز می‌دارد، گفت: نمایندگان باید بتوانند به وظایف ملی خود عمل کنند، زیرا در این صورت کار مردم سریع‌تر انجام می‌شود و امور ملی در اولویت رسیدگی کارهای نمایندگان قرار می‌گیرد.

یوسف داودی روز جمعه در یک گفت و گوی خبری افزود: البته نمایندگان موظف به پیگیری کارهای مرتبط با حوزه انتخابیه، موضوعات استانی و مسائل ملی و در برخی موارد فراملی هستند، اما در صورتی که مسائل جزیی در مناطق و استان ها رفع شود، مسیر برای برداشتن گام های بزرگتر برای نماینده مجلس فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه وزرا در انتصاب مدیران استانی و منطقه‌ای به تخصص، تجربه و واقف بودن افراد به امور حکمرانی، گفت: در این صورت بسیاری از مشکلات مردم مربوط به کارهای اداری و محلی به نمایندگان ارجاع نمی‌شود.

وی در توضیح اهمیت انتخاب مدیران محلی و منطقه‌ای متخصص، طبق اصول شایسته سالاری، اظهار کرد: دولت باید مدیرانی را برای جایگاه‌های بالای شهری و استانی انتخاب کند که بر حسب وظیفه از تخصص لازم و کافی برخوردار باشند. علاوه بر این، افراد باید توانایی کافی و تجربه لازم را برای انجام مسئولیت داشته باشند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: لزوما هر متخصصی در حوزه خود، مدیر موفقی نخواهد بود، زیرا تنها تخصص یا سابقه مدیریت نباید برای انتخاب افراد لحاظ شود. در واقع افرادی باید در جایگاه مدیران استانی و منطقه‌ای قرار بگیرند که بر امور حکمرانی واقف و از تخصص و تجربه کافی توأمان برخوردار باشند.

داودی اضافه کرد: مدیران باید از توانایی لازم و حتی سلامت جسمانی و روحی لازم نیز برخوردار باشند، زیرا هر کسی نمی‌تواند مسئولیت فرمانداری یا بخشداری و حتی استانداری را بر عهده گیرد.  مدیران بالادستی نباید بر اساس روابط مسئولین، این جایگاه ها را منصوب کنند.

وی یادآوری کرد: امروزه بسیاری از موضوعات و مشکلات محلی مردم مربوط به نمایندگان ارجاع می‌شود، حال آنکه اگر استانداران، معاونان استاندار، بخشداران و فرمانداران به درستی وظایف خود را انجام دهند، بسیاری از مشکلات مردم به نماینده ارجاع داده نمی‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =