کرونا مراسم «انتخاب منتقدان ۲۰۲۱» را به تعویق انداخت

تهران - ایرنا - بیست وششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان (Critics Choice Awards) در پی تداوم شیوع کرونا، با چند ماه تاخیر و در ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند ۹۹) برگزار می‌شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، به دنبال انتشار اخباری مبنی بر تاخیر دو ماهه در برگزاری مراسم اُسکار سال ۲۰۲۱، انجمن انتخاب منتقدان نیز برگزاری دور بعدی از مراسم اهدای جوایز سینمایی و تلویزیونی خود را به ۷ مارس ۲۰۲۱ (۱۷ اسفند ۹۹) موکول کرد.  

جویی برلین مدیر عامل انجمن انتخاب منتقدان در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت: امروز مردم بیشتر از هر زمان دیگری به سینما و تلویزیون به عنوان منبع دلخوشی، ابزاری آموزشی و راهی برای برقراری ارتباط روی آورده‌اند. با توجه به تغییرات اعمال شده در جدول زمان‌بندی مراسم امسال، مشتاقانه در انتظار تجلیل از همه کارهای جدید و برجسته‌ای هستیم که در مدت زمان اضافه شده خلق می‌شوند.

در این مراسم چون دوره‌های قبل از بهترین‌های صنعت سینما و تلویزیون قدردانی می‌شود.

فیلم‌های سینمایی که در سال ۲۰۲۰ و دو ماه اول سال ۲۰۲۱ تولید شده‌اند، واجد شرایط رقابت برای دریافت این جوایز هستند اما در بخش تولیدات تلویزیونی صرفا برنامه‌هایی در این رقابت شرکت داده می‌شوند که محصول سال ۲۰۲۰ باشند.

طبق زمان‌بندی‌های جدید، در بخش تولیدات تلویزیونی، مهلت ارسال آثار از ۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۲ آبان ۹۹) آغاز و نامزدها در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۹ دی ۹۹) معرفی می‌شوند.

در بخش سینما نیز رای‌گیری‌ها برای تعیین نامزدها از اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن ۹۹) شروع شده و فهرست نامزدها هفتم فوریه (۱۹ بهمن ۹۹) اعلام می‌شود.

مراسم اهدای جوایز انتخاب منتقدان ۲۰۲۱، در تاریخ مقرر به صورت زنده و به مجری‌گری «تای دیگز» (Taye Diggs) هنرپیشه و خواننده آمریکایی از شبکه تلویزیونی سی دبلیو پخش خواهد شد.

بیست وپنجمین دوره جوایز انتخاب منتقدان در یک نگاه 

در مراسم سال گذشته انتخاب منتقدان، فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو چهار جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مکمل مرد را از آن خود کرد.

واکین فینیکس برای بازی در نقش «جوکر» در فیلمی به همین نام و رنه زلوگر برای بازی در فیلم «جودی» جوایز بخش بهترین بازیگر زن و مرد را دریافت کردند.

در بخش تولیدات تلویزیونی نیز «فلی‌بگ» (Fleabag) جایزه بهترین سریال کمدی را دریافت کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن و بازیگر مکمل مرد در بخش کمدی به «فیبی والر بریج» و «اندرو اسکات» از تیم این سریال رسید.

«ادی مورفی» نیز برنده جایزه «یک عمر دستاورد» این مراسم شد.     

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha