ستاد ساماندهی اجاره مسکن در کرمانشاه تشکیل شد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه اعلام کرد: ستاد ساماندهی اجاره مسکن به منظور نظارت بر این بازار به دستور استاندار کرمانشاه و با حمایت دستگاه قضایی تشکیل شد.

فضل الله رنجبر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: این ستاد بر رهن و اجاره مسکن در شهر کرمانشاه نظارت ویژه خواهد داشت تا از افزایش خودسرانه قیمت املاک جلوگیری شود.
به گفته وی، نمایندگان دستگاه قضایی، فرمانداری، اداره بازرسی، اتاق اصناف و نماینده اتحادیه بنگاه داران معاملات ملکی در این ستاد عضو هستند.
فرماندار کرمانشاه توضیح داد: براساس تصمیم گرفته شده در این ستاد قیمت اجاره بهای مسکن در شهر کرمانشاه تنها می تواند تا سقف ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد و این افزایش قیمت براساس نظر کارشناسان در مناطق مختلف متفاوت است.
رنجبر ادامه داد: این ستاد از فردا بازرسی و نظارت بر دفاتر ثبت قرارداد بنگاه های معاملات ملکی را آغاز می‌کند و در صورتی که املاک بیش از قیمت کارشناسی اجاره داده شده باشند، بر اساس قانون متخلفان به دستگاه قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.
فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از افراد جامعه از نظر اقتصادی با مشکل روبرو شده اند از این رو نباید اجازه دهیم عده ای سودجو فشارهای اقتصادی بر قشر ضعیف جامعه را افزایش دهند.
به گزارش ایرنا بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون نفری این استان در شهر کرمانشاه ساکن هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها