رفع تصرف اراضی ملی و نجات گردشگر از غرق شدن در آبهای ساحلی آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران منابع طبیعی آستارا ۲۵ هکتار اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کردند و امدادگران هلال‌احمر این شهرستان، یک گردشگر زن را از غرق شدن در آب‌های ساحلی نجات دادند.

نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا روز جمعه گفت: ۳۲ نفر در روستای عباس آباد، ۲۵ هکتار از اراضی ملی را تصرف کرده بودند و دیروز با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی متخلفان به دادگاه اقدام شد.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و اراضی جنگلی، کوهستانی و جلگه ای را دربر می گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم اظهار کرد: ناجیان غریق، یک زن ۳۵ ساله اردبیلی را عصر روز گذشته از غرق شدن در طرح سالمسازی سفیر امید نجات دادند و امدادگران هلال احمر، او را به بیمارستان شهید بهشتی آستارا منتقل کردند و حال عمومی او مطلوب است.

حسین خورشیدی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در هنگام شنا، به مسافران توصیه کرد در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن در حاشیه دریای خزر، سه طرح سالمسازی دریا برای شنا ایجاد شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =