۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83826220
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار دیر:  بیشترین بهره‌وری از اعتبارها انجام شود

بوشهر - ایرنا - فرماندار دیر استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شمار پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان با اعتبارات موجود سازگار نیست باید با برنامه‌ریزی بیشترین بهره‌مندی را از اعتبارهای تخصیصی برد.

کریم علی حسنی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دیر افزود: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند در تعامل با ادارات کل، سهمی را از اعتبارهای ملی جذب کنند و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید از منابع ارزش افزوده استفاده مناسب را در پیشبرد پروژه‌های عمرانی که منافع عمومی مردم را در پی دارد بکنند.

وی با اشاره به پروژه‌های موجود در شهرستان دیر بیان کرد: سه طرح نیمه تمام جاده وفاق، سالن اجتماعات آبدان  و آبرسانی شهرستان در صدراولویت اصلی این شهرستان قرار گرفته‌است که در مجموع این سه پروژه ۵۰ درصد اعتبارات شهرستان دیر را به خود اختصاص داده‌است.

علی حسنی در ارتباط با پروژه‌های نیمه تمام شهرستان دیر اظهارداشت: ۱۰۰ پروژه نیمه تمام در سطح شهرستان وجود دارد که  ۷۵ مورد پروژه‌های عمرانی و ۲۵ مورد دیگر طرح‌های اقتصادی است.

وی ادامه داد: سال گذشته در بحث تملک دارایی‌ها حدود ۱۲ میلیارد تومان تخصیص یافت ولی مجموع پروژه‌های افتتاحی هفته دولت و دهه فجر ۱۲۷ میلیارد تومان بود و این محقق نمی‌شد جز با همت و تلاش و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه‌ های مختلف انجام گرفت‌. 

علی حسنی با تاکید بر برنامه‌ریزی مناسب در زمینه درآمدهای ارزش افزوده بیان کرد: سال گذشته از محل ارزش افزوده ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به شهرستان اختصاص یافت که از این میزان، ۳۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون به شهرداری‌ها و بیش از ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن نیز به دهیاری‌ها رسید.

وی یادآورشد: سال گذشته بخشی از پروژه‌های عمرانی از این محل تامین اعتبار شد و امسال هم باید از منابع ارزش افزوده و سایر منابع برای تکمیل پروژه‌ها حداکثر استفاده بهینه را مد نظر قرار داد.

علی حسنی گفت: وجود تحریم‌های ظالمانه و حداکثری، هزینه‌های ویروس کرونا و بودجه منهای نفت محدودیت‌هایی را برای بودجه امسال کشور به وجود آورد اما با برنامه‌ریزی، جدیت و همت مدیران همه دستگاه‌ها تصمیم بر این شد تا با نوعی هدف‌گذاری بر پروژه‌هایی تمرکز شود که گره‌گشای مشکلات مردم باشد. 

فرماندار دیر افزود: به دلیل وجود محدودیت‌های بودجه، در برخی موارد از جمله تعمیر و تجهیز، اعتباری اختصاص داده نشد و سعی شددر اعتبارها، پروژه‌هایی را ببینیم که مردم بیشتر منتفع شوند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =