مسؤولیت پذیری زنان در قزوین اهداف دولت را محقق ساخت

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: مسؤولیت‌پذیری ۱۰۰ زن در حوزه دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا به خوبی توانست اهداف دولت را در استان قزوین محقق سازد.

صدیقه ربیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زنان قزوین در حال حاضر ۴۷ نفر به عنوان دهیار، ۳۹ نفر به عنوان شورای اسلامی روستا و ۱۴ نفر به عنوان شورای اسلامی شهر به مردم خدمت رسانی می‌کند.

وی اضافه کرد: اگرچه تعداد جمعیت زنان در دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا به نسبت مردان آمار پایین‌تری دارد، اما روند صعودی ورود زنان به عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی نشان می‌دهد که اتفاقات خوبی در حوزه زنان رقم خورده است.

ربیعی با بیان اینکه سیاست‌ دولت یازدهم و دوازدهم از همان ابتدا ورود جدی زنان به عرصه‌های مختلف اجتماعی بوده است، اظهار داشت: ۵۰ هزار و ۵۵۸ نفر از زنان استان قزوین امروز توانسته‌اند بر اساس تخصص‌های مختلف در ادارات و دستگاه‌های اجرایی مشغول به کار شوند که دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

این فعال حوزه زنان در استان قزوین تاکید کرد: ۳۹۵ جایگاه مدیریتی در استان قزوین معادل ۱۶ درصد توسط زنان تصاحب شده است که باعث شده این استان جزو ۱۰ استان اول کشور در حوزه بکارگیری از ظرفیت زنان باشد.

ربیعی خاطرنشان کرد: وجود ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان قزوین باعث شده تا بیشتر اقدامات دولت در راستای توانمندسازی این قشار صورت پذیرد که در همین رابطه بیش از پنج سند بالادستی در حوزه زنان و خانواده بومی سازی شده و در حال اجرایی شدن است.

۴۹ درصد جمعیت استان قزوین معادل ۶۲۳ هزار نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =