۱۰۵ واحد صنفی متخلف در دیواندره پلمب شد

سنندج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا (اسنفد تاکنون) کارشناسان بهداشت از چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی بازدید کردند که در این مدت ۱۰۵ واحد صنفی بدلیل عدم توجه به اخطارها و تکرار تخلف پلمب شدند.

دکتر علیرضا حشمتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت کارشناسان بهداشتی شهرستان برای ۲۷۵ واحد صنفی نیز اخطار رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی صادر کردند تا از این طریق در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تلاش کنند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ بهترین ابزار برای اطلاع رسانی در خصوص پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در جامعه هستند، افزود: اقشار مختلف برای مقابله با این بیماری باید پای کار باشند لذا از عموم مردم درخواست داریم از برگزاری و شرکت در مراسم عروسی،  ترحیم و تجمعات خودداری کنند.

حشمتی با اشاره به اینکه در حال حاضر شیوع بیماری و ماهیت آن خشن تر شده است، اضافه کرد: اگر مردم مقررات بهداشتی از جمله زدن ماسک در زمان حضور در اماکن عمومی را رعایت نکنند شیوع بیماری بیشتر شده و مشکلات را افزایش می‌دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره از یک هزار و ۴۰۰ نمونه گیری (تست تشخیص کرونا) از افراد مشکوک در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: از این تعداد جواب ۶۰ درصد مثبت و ۴۰ درصد منفی بوده که ۱۵۳ نفر در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد ۱۰ نفر (بالای ۷۰ سال سن) تاکنون جان باخته‌اند.

وی با اشاره به اختصاص چهار دستگاه تنفس مصنوعی جدید به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان برای کمک به بیماران بستری مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک، پاسخگویی مردم به تماس کارشناسان بهداشت از طریق تلفن ۴۰۳۰ و اعلام موارد تخلف بهداشتی به سامانه از سوی همگان ضروری است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر جمعه ۳۰ خرداد در مجموع  ۲۰۰ هزار و ۲۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۳۹۲ نفر رسید.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =