ژنرال کنث مک‌کنزی: آمریکا و متحدانش در منطقه دنبال درگیری با ایران نیستند

تهران- ایرنا- ژنرال «کنث مک‌کنزی» فرمانده ستاد نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) گفت که ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه به دنبال درگیری با ایران نبوده و نیستند.

مک‌کنزی روز گذشته در وبیناری در نشست امنیتی «آسپن» که بخش‌هایی از آن روز جمعه در توئیتر سنتکام منتشر شد، گفت: ما (ایالات متحده) به دنبال درگیری با ایران نیستم. نه عربستان، نه امارات و نه هیچ یک از دیگر شرکا و متحدان ما در منطقه هم به دنبال درگیری با ایران نیستند. هرگز به دنبال آن نبوده‌ایم.
وی همچنین مدعی شد: ما به دنبال کاهش تنش بوده و مکررا با حرفه‌ای‌گری و خویشتنداری پاسخ داده‌ایم. اما ایران تلاش کرده تا متحدان ما را در منطقه مرعوب کند.
مک‌کنزی در مورد سوریه نیز گفت: هدف آمریکا و شرکای ما (نیروهای سوریه دموکراتیک) ایجاد سازوکارهای محلی مسئول برای جلوگیری از بازگشت داعش در منطقه است.
فرمانده ستاد نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام)   همچنین به تحولات عراق نیز پرداخت و گفت که ارتش عراق «گام‌های بلندی» برای مبارزه با داعش و پایان دادن به آن و همچنین کمک به ایجاد ثبات و امنیت در عراق انجام داده است.
وی به تحولات افغانستان نیز پرداخت و اظهار داشت: سطح خشونت در افغانستان هنوز بسیار بالاست. طالبان باید نشان دهد آنها مایل به کاهش خشونت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =