آتش‌‎سوزی به ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار عرصه‌های ملی استان بوشهر خسارت زد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون بر اثر وقوع ۴۰ مورد آتش‌سوزی ۲ هزارو ۲۰۰ هکتار از عرصه‌های ملی این استان خسارت دیده‌است‌.

غلامرضا منتظری روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: براساس آمارهای بررسی اولیه تاکنون  سه میلیارد ریال خسارت  بر اثر آتش‌سوزی به مراتع استان بوشهر وارد شده‌است.

وی اضافه کرد: عمده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در مقیاس محدود مهار شدهاست به نحوی که ۲۳ مورد از آنها کمتر از پنچ هکتار و فقط ۲ مورد از آتش سوزی‌ها بالای ۵۰۰ هکتار بوده‌است.

منتظری ادامه داد: تلاش می‌شود یگان حفاظت از منابع طبیعی استان بوشهر به امکانات مقابله با آتشسوزی از جمله دمنده و آتش کوب و سایر امکانات مورد نیاز متناسب با محدوده مجهز شود.

وی تاکید کرد: در این زمینه نیاز به حمایت در سطح ملی از جمله بالگرد آبپاش، نفربر و خودروهای مخصوص برای مناطق صعب‌العبور است که مکاتبه‌ها و پی‌گیری‌های لازم در این ارتباط انجام شده‌است. 

منتظری گفت: فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها و جوامع محلی و استفاده از دیدبان در مناطق مختلف را از دیگر برنامه‌های توانمند سازی برای مقابله با آتش‌سوزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =